Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van kiút ebből? A pszichológus...

Van kiút ebből? A pszichológus tényleg segíthet?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta egy senkinek érzem magam. Az apám elhagyott, volt aki zaklatott szexuálisan. Többen. A barátaim mind elhagytak, a párkapcsolataim sorra mentek tönkre megcsalás miatt, részükről.

Az iskolában folyton bántottak, hogy csúnya vagyok, folyton mondták, volt aki hányást imitált, ha meglátott, ismeretlenek is. Felnőtt emberek is szóltak már be.

Most 26 évesen se tudtam túltenni ezen magam, a mai napig is a halálon gondolkodom. Csendes és zárkózott ember lett belőlem, ezért a munkahelyeimen sem szeretett senki, hiába dolgoztam jól, hiába vagyok amúgy egy kedves, intelligens és udvarias nő. Sehol sem tudok megfelelni. Semmi nem megy jól.

Jártam már pszichológusnál még 16 évesen, anorexia és súlyos depresszió miatt, de nem találtam hasznosnak, mindenféle hülyeséget belém akart magyarázni. A legnagyobb gondom továbbra is az, hogy nem érzem úgy, hogy használna bármit is, mert a ronda undorító fejemen senki nem tud segíteni, max. csak egy plasztikai sebész. Arra jelenleg nincs pénzem. Akikkel beszéltem, szerintük segítene nekem és el kéne mennem, de ők nem érthetik meg, hogy nekem annyi a legfőbb bajom, hogy ocsmány vagyok. Nagyon.

Most az indította el ezt bennem újra, hogy egy ismeretlen pasi írt a facebook-os képem alá, hogy ronda fa..szopó k..urva vagyok. Fogalmam sincs miért. Én tudom, hogy ronda vagyok, kur..va nem. Miért kell a külseje miatt bántani egy embert? Soha a büdös életben senkit nem bántottam volna emiatt. Soha.

Tudom, hogy néhány ember kegyetlen, de az az érzésem, hogy nekik fogalmuk sincs arról, hogy mit tettek velem... És emiatt dühös vagyok. Hogy nem én tettem tönkre mindent, nem a személyiségemmel van a baj, hanem mások döntöttek helyettem. Kezdve a gyerekkkori abúzustól át a folyamatos lerondázásig.

Mások mindig azt mondják, hogy ne törődjek az idiótákkal és hogy sok embert bántanak, de ez nem ilyen egyszerű. A szép nőket senki nem bántja értelemszerűen. Akkor miért higyjem el, hogy ha valaki mégis azt mondja rám, szép vagyok?

Fogalmam sincs mit tegyek... Szeretnék meghalni, de néha szeretnék csak boldogan élni, bántás nélkül... Próbáljam meg utoljára a pszichológust? Segítene? És utána elmennék a plasztikai sebészhez? Nem tudom.

Tudom, hogy jönni fog olyan komment, hogy öljem meg magam akkor. Korábban is mondták már az osztálytársaim. Meg is próbáltam, többféle módon, de nem sikerült.


2018. nov. 10. 17:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Mutatsz egy képet magadról? Nem hiszem el, hogy ronda vagy, úgy ahogy leírod.

Olyan embereket keress akik nem a külsőd alapján ítélnek meg.

2018. nov. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Persze, hogy segíthet. Pont az a dolga.
2018. nov. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
A baj az, hogy önigazolásokkal és kognitív disszonanciával van tele az, amiket írtál és bizonyára az a legnagyobb baj. Makacs vagy, sosem hallgatsz semmiben se másra és mindent jobban tudsz szerinted... de nagyon jó, első lépés az önismeret és a javulás felé, hogy feltetted ezeket a kérdéseket és hogy pszichológushoz mennél
2018. nov. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
Sajnos pszichológus és pszichológus között is van különbség. Van, aki azért ment pszichológusnak, hogy a saját nyavajáit gyógyítsa (csak ezt nem merte más előtt felvállalni), nem azért, hogy másnak segítsen. De alapvetően egy jó pszichológus tud neked segíteni ebben.
2018. nov. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

1-es, nem szeretnék képet küldeni. Amim van, azon ki vagyok sminkelve, tehát nem ad pontos képet. Meg félek, hogy valaki felismer. Akár te is ismerhetsz... És nem szeretném, ha bárki tudná, mit gondolok igazából és mi történt velem. Ne haragudj! De elhiheted, hogy ocsmány vagyok, különben miért mondta volna rám bárki? A szép emberekre sosem mondják, hogy csúnya.


2-es, a volt pszichológusomnak is az lett volna a dolga. De ő belém akarta magyarázni, hogy ne figyeljek oda, ha a munkásemberek az utcán beszólnak nekem. Hiába mondtam neki, hogy nem szoktak és különben sem ezba bajom igazából. Egyszer kijelentette, hogy csak hisztizek. Ezt nem kellett volna, ugyanis soha nem hisztiztem. Senki nem tudott volna semmiről, ha nem 35 kilósra fogytam volna le, de igazából, akkor is csak azért lettem elküldve, mert kirohantam az iskolából és pechemre az ofőm jött velem szembe. És akkor rám zúdította a dolgokat. Azzal se foglalkozott senki, hogy a tanárok előtt bántottak folyamatosan.


3-as, makacs? Mindent jobban tudok mindenkinél? Nem vagyok ilyen. Soha nem voltam ilyen jellem. Mire érted ezt? Pont az is a bajom, hogy meg se merek mukkani, ha valaki bánt és hazudik rólam. Hogy tudnék én mindent jobban? Nem értem, miből szűrted ezt le? A kognitív disszonanciával egyetértek, szerepelt is a zárójelentésemben anno.

2018. nov. 10. 17:48
 6/18 anonim ***** válasza:

Pszichológus segíthet, igen. Olyanhoz kell menni, akinek nagyon jók az értékelései, sokan ajánlják.

Hosszabbtávú elköteleződést jelent, mert a lelki folyamatok megoldása nem gyors folyamat (természetesen egyénileg változó hogy mennyire).

2018. nov. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Olyan embeek társaságát keresd, akik nem mások bántásával, piszkálásával élik ki a bennük lévő feszültséget. Tudom, nem könnyű ilyen embeeket találni, meg minden társaságban lehet 1-2 rosszindulatú, de meg kell próbálni.
2018. nov. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

4-es, igen, van különbség. Szeretném ezt hinni. Csak nem tudom elképzelni, hogy segíthet azon, hogy valaha is úgy nézzek tükörbe, hogy nem vagyok csúnya és egy senki...

Meg fogom próbálni, csak nem hiszek benne

2018. nov. 10. 17:52
 9/18 anonim ***** válasza:

"Senki nem tudott volna semmiről, ha nem 35 kilósra fogytam volna le"

Most hány kiló vagy és milyen magas?

2018. nov. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
7-es, igyekszem, de olyan mélyen van bennem az, hogy régen, ha bárkit közel engedtem, akkor átvert, kihasznált, hogy már félek és nem merek nyitni.
2018. nov. 10. 17:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!