Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az aspergereseknek nem jelent...

Az aspergereseknek nem jelent problémát a nyelvtanulás?

Figyelt kérdés

2018. nov. 20. 09:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
nem
2018. nov. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
Minden ember más, így minden aspergeres is más... Tesóm tanult németet egy kicsit, de az nem ment olyan jól, így csak egy nyelvre, az angolra koncentrál, az jól megy neki.
2018. nov. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Metionin ***** válasza:
86%
Nem jelent több problémát mint a nem aspergereseknek. Ugyanúgy köztük is vannak ó és rossz nyelvérzékkel rendelkezők. Rám pl. szinte ragadnak a nyelvek, nagyon gyorsan és könnyen tanulom őket, másik aspi ismerősömnek a nyelv kínszenvedés de sok másban meg jó.
2018. nov. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem, sőt. Nekem legalábbis. De hallottam olyanról, akinek problémás. Nem tudom, mennyire van köze ennek az Aspergerhez.

Elvileg a aspie-k jók a rendszerezésben, mintafelismerésben, szabályok felfedezésében és követésében, ami nagyon nagy előny nyelvtanulásnál, viszont az auditív feldolgozás sokaknál problémás. Tény, hogy én is elsősorban konceptuálisan - vizuálisan tanulok nyelveket, szóbeli produkcióra lefordítani mindig kicsit nehezebb ezt a tudást. Valamint csak hallás után nem is jegyzem meg olyan jól a dolgokat általában.

2018. nov. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Nekem is könnyedén mennek a nyelvek, párhuzamosan tanulom őket. Azonban csak vizuálisan, illetve olvasás alapján megy, csak, mint az előttem szólónak. Hallás alapján "süket" vagyok, egyszerűen kizárja az agyam, vagy fel sem fogom - nem csak idegen nyelvet, hanem a magyart is. HA sokat koncentrálok mégis az audiora, akkor az agyam "kisül", fáj, és rosszul leszek, elfáradok
2018. nov. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
De jó, hogy itt mindenki jampizik, hogy milyen könnyen tanul nyelvet. Nekem nagyon rossz a nyelvérzékem.
2018. dec. 8. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia, én 4 nyelvet tudok, abból 3 C2 és egy A1 (spanyol, most kezdtem).

Viszont például a kémia abszolút nem megy. Utálatos egy tantárgy.

2018. dec. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Engem sok nyelv érdekel, de valamiért csak annyi, hogy mondjuk hogy mondják ezt meg azt a szót vagy mondatot más nyelven. Vagy volt, hogy átraktam mondjuk a facebook-ot más nyelvre és, hogy helyesen ki tudom-e mondani meg megérteni ami oda vín írva. Vagy mondjuk tv műsornál váltogattam a nyelvet és az eredeti angolt lefordítottam és vártam a másik audió, hogy fordította le. Ez ilyen kicsit cél nélküli dolog, de szeretem, ezt, egy aspi dolog szerintem nekem.

Egyébként annyi, hogy angolul gondolkodom valamiért :D , mert abban jó szinten vagyok, és külföldiek a legjobb barátaim.

2022. dec. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!