Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Más is csak gyógyszereket...

Más is csak gyógyszereket kapott a bajára az sztk-s pszichiáternél? A pszichoterápiát hiányolom, úgy érzem pusztán a gyógyszertől nem fogok tudni kikecmeregni a szociális fóbiámból.

Figyelt kérdés
Különben napi 10mg Cipralexet szedek,4 és fél hónapja.A magándoki nagyon drága?
2010. jún. 26. 16:53
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
20%

igen- igen, ne szedd... az sztks pszichiáter (mert ránézésre jómódúnak tűntem) a csöves rendelése után átnyújtott egy névjegykártyát, miszerint 20 ezer egy óra, lehet menni, itt nincs ideje.


gyógyszert NE szedj, ha csak nem vagy közveszélyes

2010. jún. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim válasza:
Mesélnél kicsit a betegségedről, tüneteidről? Nekem is hasonló problémám van, készülök vele orvoshoz menni. Javult az állapotod a 4 és fél hó alatt?
2010. jún. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
90%
Aki azt írja,hogy ne szedd a gyógyszert,az nagyon rossz tanácsot adott! Ha nem szeded,csak súlíosbodik a betegséged! A háziorvostól kérj beutalót a kórházba,ha úgy érzed,hogy nem javulsz.
2010. jún. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
93%
Ha a doki azt állapitotta meg h beteg vagy akkor SZEDD a gyógyszert,nem hülyeségből irta fel,a gyógyszeres kezeléssel egybekötött terápia a legjobb,ezt a dokival kell megbeszélni,minden városban van erre mód,de elhagyni gyógyszert csak ugy nem szabad magadnak ártasz vele.Magánrendelésre jobb járni(de attól még az sztk-s is orvos) én 5000-ért járok évek óta és hidd el ha hajlamod van egy betegségre azt kezelni kell.Ha jobban leszel szép lassan elhagyod majd orvossal egyeztetve a gyógyszert.
2010. jún. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
88%
17:38 ott a pont,de sajna valaki nagyon okosnak hiszi magát,hogy orvossal ellentétben azt javasolja Ne szedjen gyógyszert. pfffff
2010. jún. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
93%
Ja igen, nagyon jó tanácsotkaptál, ne szedd a gyógyszert, amit már 4 hónapja szedel. Ja és ha azonnal abbahagyod, jelentkeznek az elvonási tünetek, az aztán igazán orvosi beavatkozást eredményezhet. Nem szabad az antidepikkel játszadozni. Ha úgy érzed bevált, miért hagynád abba?
2010. jún. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
77%
Örülj neki, hogy felírt gyógyszert. A gyógyszer tudományos, bizonyítottan ható gyógymód, nem pedig értelmetlen hókuszpókusz, mint a legtöbb pszicho"terápia". A helyedben örülnék annak, hogy kapok gyógyszert. Az meg, hogy hogy "érzed", lehet, hogy kellemetlen, de nem te vagy a szakértő, hanem az orvos, aki felírta a gyógyszert. Bízz azokban, akik értenek hozzá.
2010. jún. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 Matics Tamás válasza:
Sajnos a mai pszichiátria túlzsúfolt, nincs nagyon idő a beszélgetésre, de az én orvosom (Dr. Burkus Szabolcs Adjunktus Kiskunhalason) szakít 10 percet egy intenzív beszélgetésre :)Ha érdekel az orvos, írj nekem a válasz alatti címre!
2010. jún. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
66%

A pszichoterápia nem tudománytalan hókuszpúkusz, hanem tudományosan igazolt terápiás módszer.

Szociális fóbiára a gyógyszeres kezelés mellett valóban szükség van pszichoterápiára. Ez irányú igényedet jelezni kell a kezelőorvos felé. Ő beutalhat pszichológushoz. Ez lehet, hogy a kórház túlterheltsége miatt nem fog menni. Ebben az esetben magánúton keress fel egyet. Az ár 4000-10000 között van egy alkalomra


Ne hallgass arra, aki olyanokat ír, hogy ne szedj gyógyszert! Ezek az emberek nem szakemberek, fogalmuk sincsen a pszichiátriai problémákról, az elme működéséről, és annak gyógyításáról sem.

2010. jún. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Ahová én járok (mentálhigiénés gondozó) ott pszichiáter is és pszichológus is dolgozik. Kérheted hogy a pszichiáter mellett a pszichológushoz is mehess, mert beszélgetésre van szükséged.
2010. jún. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!