Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 2 hónapja járok pszichológusho...

2 hónapja járok pszichológushoz de a beszélgetésen kívül mást nem csinál, hagyjam ott?

Figyelt kérdés

A legelején megbeszéltük, hogy egy bizonyos terápiába fogunk bele, ami nagyon hatékony és pár hónap alatt látványos javulás érhető el.

Ezzel szemben 2 hónapja csak beszélgetünk, de nem a problémámról sem arról ami miatt idegösszeomlást kaptam, hanem arról, hogyan érzem magam hétről hétre, néha álmot fejtünk.

Mostanra érzem úgy, hogy szeretném magam jobban érezni, hiszen ezért kerestem fel a szakembert.

Megkérdeztem és ő azt felelte, hogy még stabilizáljuk az állapotom, és majd január-februárban elkezdjük.

Nem komoly pszichés betegségem van, hanem egyfajta szorongás..

Szerintetek mit tegyek ?


2018. nov. 26. 17:46
1 2
 11/20 gömbicica ***** válasza:

a szorongásod tárgyát tudod?

vagy csak ugy jön? vagy bizonyos élethelyzet, személy... által váltódik ki?

2018. nov. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Huha mennyi jo hozzaszolas, koszonom az ertekes beszelgetest!

Akkor lehet, hogy csak en vagyok hihetetlenul turelmetlen.

Persze tudom a szorongasom okat, en tettem fel nem reg egy masik kerdest a Frontinnal kapcsolatban.

PTSD van meghozza szules utani.

3 evig elkezelgettem magam otthon ugy h nem tudtam mi a bajom csak allandoan duhos voltam frusztralt kiegett es mindig sirtam. Azt hittem depi de sose egyezett az osszes tunettel amiket olvastam.

Most amikor kiderult mi a bajom, az idegosszeomlas soran, elfogadtam, es igy mar konnyebb a helyzet.

Par honap leforgasa utan eljutottam arra a szintre, hogy unom az allando faradtsagot alvaszavart ingerlekenyseget, ejszakai panikrohamokat, ejszakai alvasi paraliziseket, mar belefaradtam es mar szeretnem elkezdeni az EMDR terapiat.

En ugy erzem keszen allok, es nem szeretnek varni meg 1-2 honapot.

Lehet, hogy ez is a gyogyulas resze , ezek az erzesek, mindenkepp elmondom a terapeutamnak. Emellett nehezito korulmeny , hogy a 3 eves kislanyomnak is PTSD-je van sajnos.

2018. nov. 26. 20:18
 13/20 gömbicica ***** válasza:
13%

Kedves Kérdező, és Mindenki, aki ugy gondolja, hogy mentálisan sérült. Tök mindegy hogy a pszichiáter minek nevezi a dolgot. Nagyon sok betüvel illetnek már olyan problémát, ami csak egyszerüen probléma, és mint olyan, h a állandóan rágódunk rajta, ba.ik elmulni.

Ilyenkor egyszerüen érdemes lenne elmenni olyan helyre, ahol nincs TELEFON, INTERNET, VIZ, VILLANY, SEMMI ZAVARÓ KÖRÜLMÉNY, és egyszerüen csak élni!!!


Megcsodálni a fákat, virágokat, bármit, ami minket körülvesz.

Megsütni amit szeretsz, megfőzni amit kedvelsz, utána elnyujtózni és élvezni azt, hogy ott és akkor kellemes ingerek érnek.


Annyi szeretetéhes, "problémás" ember van, hogy létrejöttek ezek a mondernkori pszichiátriai betegségek, amikből rohadt nagy hasznot lehet huzni.


Ez a mai modern mai kor rákfenéje!!! Egy jó partner, egy jó zene, egy laza délután, egy jó nagy ölelés, egy számotokra keves tevékenység egyszerüen feloldja a rossz érzéseket, mintha a vaj beleolvadna a forró süteménybe.


Higgyétek el (tapasztalat!!) hogy a szorongás leküzdése egyes egyedül az egyén feladata, nem kell ehhez semmi és senki.

Tulajdonképpen ezek nem betegségek.


Betegség millió féle van. De a lelki problémákból lesznek.


Tehát szeretni, megbocsátani, leengedni, elengedni meg kell tanulni. De ehhez egyfajta fejlődési szintre kell érjen az illető egyén.

Tulajdonképpen a bánat, a szomoruság, a stressz, a..... mind a mindennapi élet része.


Mondjatok egy olyat aki boldog. EGyszerüen mit jelent boldognak lenni?

Én most az vagyok, volt vacsorám, a cicáim is jóllaktak, sütöttem finom pogácsát, láttam a gyerekeimet, az unokáimat, segitettem egy helyi segélyező csoportban, egész nap uton voltunk, elvégeztük a mai feladatainkat.


Lefekvéskor megköszönöm a napomat, és ugy alszom el, hogy holnap is ilyen klassz napom lesz.


Én meggyőződésből mondom, hogy a megoldás Benned van Kedves Kérdező.


Nem tudom hány éves vagy stb, de gyanitom max. 30-as, aki odahaza sem ugy éli meg önmagát, ahogy szeretné.

Nincs önbizalmad, megkockáztatom, hogy nem támogatnak a terveidben... stb.


A szakember (???) nem fogja tudni neked elérni azt az érzést, amit Te "szeretném magam jobban érezni" -ként fogalmazol meg.


Bocsánat, ha eltértem volna a kérdéstől.


kérdezted "SZERINTETEK MIT TEGYEK?"


találj magadnak örömforrást, és felejtsd el, hogy valaha is jártál "szakembernél"


Fentieket ugy irtam, mintha a gyerekemnek irtam volna!!


kivánom minél előbb találd meg magad és azt az örömforrást, ami igazán boldoggá tesz.

2018. nov. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

13-as!

Tudod egyaltalan mi az a PTSD?

Mert ha nem volt ilyen "betegseged", akkor nem igazan tudod mirol is van szo.

Gyere probald ki, eld at azt amit en, aztan majd meglatjuk egy kis fozessel vagy kellemes tevekenyseggel el tudod e múlasztani feloldani..

Ertem en h mirol irsz egy egy sima natur enyhe depibol kiut es onnan 6 honap alatt spontan is gyogyul az ember.

De amikor van egy olyan, hogy majdnem megolnek az orvosok szules kozben az ö hanyagsaguk miatt es az eveken at visszajon az egyen eletebe..

Azt nem lehet csak ugy teazgatassal es szellemi szintre novelessel megoldani.

Annal is inkabb, mert en 3 eveezzel probalkozom es nem megy.

Es nem azert mert lelki analfabeta vagyok, hanem a betegseg igen is valos.

Olyan vagy mint az ocsem. O se "hisz" a psziche es lelek betegsegeiben, csak nevet rajta.

Addig amig nem kerul hasonlo helyzetbe.

2018. nov. 27. 09:38
 15/20 anonim ***** válasza:
25%
Hagyd ott. Menj pszichiáterhez akik értenek is hozzá (orvosok).
2018. nov. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 gömbicica ***** válasza:
3%

Sajnalom, hogy BETEG vagy :(

A test es a lelek kapcsolataban keves ember hisz jobban mint en.

nem volt ilyen BETEGSEGEM, de utanaolvastam, mielott Neked irtam volna.


Lehet jarni orvostol, pszichologusig barhova.

lehet gyogyszereken elni, es lehet bizni magunkban.


A gyogyulas az esetek tobbsegeben bennunk van.


Bocsanat a velemenyemert :(

2018. nov. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Persze mindenkinek van velemenye es ez igy jo ettol kerek a vilag.

Nem haragszom en rad kedves 16-os 😊

Es nem szedek gyogyszert, belem nem fog senki eroltetni antidepit.

Koszonom, hogy utana olvastal a betegsegemnek, aranyos vagy hogy foglalkozol vele.

Tudom a test ea lelek egy nagy egyseg 😊

2018. nov. 28. 22:46
 18/20 anonim ***** válasza:
0%
akkor ne szedj gyógyszert. Az ördögtől való. Aztán inkább irogass ide jó dolgodban
2018. nov. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
csak szeretnélek rávilágítani arra hogy rossz úton jársz. De kösz, kedves vagy. Így próbáljon meg segíteni az ember
2018. nov. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
49%
tudod másnak is vannak problémái. Arra van kitalálva a pszichiáter szakorvos hogy ilyen súlyos PTSD-n segítsen...pszichológus nem fog tudni, ugyan úgy ahogy gyógyteák se. Csakis pszichoterápia és (kezdetben!!) gyógyszeres kezelés. Ha ennek esélyt se adsz, akkor mégis mit vársz?
2018. nov. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!