Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Megéri pszichológushoz járni?

Megéri pszichológushoz járni?

Figyelt kérdés

Már a többedik pszichológusomnál vagyok. Aktív analízisre járok, tehát kb. beszélek élményekről, gondolatokról. Érzem, hogy változik a gondolkodásom, de nem tudom, hogy ebben mennyi szerepe van a terapeutának, lehet, hogy csak szimplán érik be a fejem.


Azonkívül néha úgy érzem, hogy nincs miért mennem, mert túl sokat unatkozom, és csak generálom a problémákat. Máskor meg azt érzem, hogy nagyon is vannak problémák, de 50 perc hirtelen kevés ahhoz, hogy át tudjuk beszélni, amit akarok. Ráadásul egyetemista vagyok, és a szüleim támogatásából finanszírozom. Nekik ez egyáltalán nem megterhelés, mégis sokszor érzem azt, hogy ez rettentő gáz, és talán ha saját magamnak keresném a pénzt és jobban érezném a súlyát, akkor fel se merülne bennem, hogy odajárjak, hanem sokkal hamarabb túllendülnék a gondjaimon. Nem tudom, hosszútávon megéri-e. Drága.


2018. nov. 20. 23:24
 1/4 anonim ***** válasza:
69%
Nekem nem segített, de hátha neked fog. Attól függ mi a probléma. De arra figyelj hogy jó legyen és ne csak a pénzt csalja ki tőlef
2018. nov. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
33%
L'faszt nem használ,semmi értelme.
2018. nov. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
33%
Olyan pszichológus éri meg, amelyik nem csak beszélget, hanem terápiát is alkalmaz.
2018. nov. 21. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
34%
Kiképzett mélylélektani terapeuta (integratív) tud segíteni. Az analízis nagyon hosszadalmas, ezért drága.
2018. nov. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!