Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék, ha képtelen...

Mit tehetnék, ha képtelen vagyok a kikapcsolàsra, lenyugvàsra? Ez kóros dolog?

Figyelt kérdés

4 éve dolgozom folyamatosan úgy,hogy közben nem volt hoszabb szabadsàgom, csak szabad napjaim.Mindig két helyen dolgoztam.A munkàm fàrasztó volt és kimerítő,fizikai.Több szempontból is stressz okozott.Most ennek a munkànak vége ezzel a hónnappal.De egy részmunkaidős megmaradt, plusz a hàztartàs.Nos,mióta intenzíven dolgozom,azóta vettem észre,hogy folyamatosan úgy érzem,mintha hajtana a tatàr.Kapkodok,àllandó készenlétben érzem magam, képtelen vagyok bàrmiben pl hobbiban elmélyedni,igazàn beleélni magam.Sok kedvem sincs màr ezekhez, mert mire oda jutok,màr fàradt vagyok hozzà.Sok minden érdekelne és ebbe is,abba is belekezdek(pl angol,festés,tàrskeresés,olvasàs).Aztàn félbe marad...

Úgy érzem, egy kàosz lett az életem.Összecsap minden a fejem fölött,nem bírok a sok tennivalóval, nincs életem, nem tudok kikapcsolni, igazàn jól aludni.Megbolondulok!

Mindettől valahogy agyilag is " ledermedtem" a gondolataim is csaponganak.Nem tudok és nincs is màr kedvem összeszedettnek lenni.Úgy érzem,legszívesebben hagynàm a francba az egészet legalàbb 1-2 hónapig.De nem tehetem meg.Még kezemben sincs a kilépő papír,de màr folyamatosan basztatva vagyok itthon,hogy mikor talàlok melót? Egész nap ezt hallgatom.Ràadàsul a lakàs úszik,mert arra sem volt idő a munka miatt.Mit csinàljak,hogy ne őrüljek meg??


2018. nov. 28. 15:06
 1/1 anonim válasza:

Úgy látom, a probléma forrása inkább a párod, aki állandóan idegesít, hogy mikor lesz már másik munkád, ráadásul a házimunkát is rád hagyja teljesen. Rosszul látom?

Beszélned kellene vele, hogy érzel, inkább támogasson, keresgéljen ő is melót, segítsétek egymást.


Egyébként ajánlom a valeriana relax-ot, esténként pedig a citromfű teát.

2018. nov. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!