Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A memóriám erősen leromlott...

A memóriám erősen leromlott az utóbbi egy évben és mostanában már az alig tíz perce megkapott, egyszerű információkat is elfelejtem, és gyakran még arra sem emlékszem, hogy a dolog egyáltalán szóba jött.18 éves lány vagyok. Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés
Olvastam egy keveset a dologról, és elég aggasztónak tartom az okokat amelyeket lehetségesnek tartanak az orvosok akiktől a cikkeket olvastam. A legtöbb helyen azt írják, hogy a fiatalkori memóriavesztés fő okai a stressz és a depresszió, illetve az ezekkel járó alvászavarok, illetve hogy nem nagyon lehet javítani a memóriát. Gyakran vannak negatív gondolataim a jövővel és saját magammal kapcsolatban, de sokkal inkább fakadnak ezek belülről mint külső hatások miatt, és nem is hiszek abban hogy ezek valaha is el fognak teljesen tűnni. Fél éve már hogy belenyugodtam a helyzetbe, és a témába már csak nagyon ritkán gondolok bele, különösen rossz napokon. Két és fél éve költöztünk ki Svédországba a családommal, szóval stressz is van bőven, de mint a depressziós gondolatokat, ezt is gyakran tudatosan nyomom el magamban, aminek az eddigi látható következményei az erős hajhullás és a könnyű, ideges alvás, amiből nagyon könnyen felébredek, és nem egyáltalán nem pihentet mentálisan. A felsorolt tények, az eddig olvasottak miatt gondolom okai lehetnek a memóriám romlásának, nem is feltétlenül azért tettem fel a kérdést hogy az okok után kutassak, de természetesen szívesen fogadom az erre vonatkozó válaszokat is. Azonban sokkal inkább tapasztalatok érdekelnének, valakinek akinek volt/van hasonló problémája és tanácsok, mit kéne tennem, hogyan, akármilyen segítségnek örülnék, mert a helyzet elég súlyos és nem nagyon látok kiutat.

2018. szept. 19. 19:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Orvosnál voltál már, vagy csak magadat diagnosztizálod? Nagyon csalóka dolog. A neten rengeteg memóriateszt van. Próbáltad őket?
2018. szept. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A memóriámmal kapcsolatban nem, minden más fent felsorolttal igen. A memóriám romlására már sokan felhívták a figyelmemet a környezetemben, mint barátok, tanárok és család, azon kívül hogy már én is régen észrevettem. De igen, csak magamat diagnosztizálom itt. Milyen memóriatesztekre gondolsz? Tudnál küldeni esetleg linken olyan teszteket amiket te ajánlasz? Honnan tudhatják ezek egyébként, hogy pontosan milyen szintről romlott le?
2018. szept. 20. 06:22
 3/3 anonim ***** válasza:
Neurológiára menj el, ha még nem voltál.
2018. okt. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!