Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mentális problémáim vannak?

Mentális problémáim vannak?

Figyelt kérdés
Az utóbbi 6 -7 hónapban vettem észre magamon hogy teljes mértékben kiüresedtem érzelmileg. Képtelen vagyok szeretni, kötődni másokhoz. A napjaimat leggyakrabban az unalmas, és a semmilyen szavakkal tudnám jellemezni. Sok időt töltök a gondolataim világában, illetve magányosan a szobámban. Nem igazán tud belőlem semmi kiváltani érdeklődést, érzelmet. Mostanság gyakran dühkitöréseim vannak, amik többnyire szóban de durvább esetekben verekedésekben nyilvánulnak meg. Kapcsolataim sem igazán voltak az elmúlt egy évben, főként az érzelmek hiánya miatt, illetve azért mert hosszútávon nagyon fárasztóvá válik minden ember számomra. Eleinte depresszióra gondoltam, mivel bőven lett volna mi kiváltsa. A gyermekkorom úgy ahogy volt elég pocsék volt. Főként a szüleim közti elfajult konfliktusok miatt, meg a verbális bántalmazás/lelkiterror miatt, amit apám részéről kaptam. Aztán voltak iskolával kapcsolatos durva dolgok is, amiket az ember nem szívesen emleget. Mostanság sem nagyon javultak a dolgok, úgy néz ki hogy apámnak elég súlyos egészségügyi problémái vannak, amiket képtelen beismerni magának és épp emiatt nem fordul orvoshoz. Az egyetlen probléma evvel az, hogyha meghal akkor elég sok pénztől el fog bukni a család, mert bármennyire is rossz apa, a munkahelyén megbecsült ember, és jól keres. Mostanság láttam rajta hogy próbál jó apa lenni, de evvel már nagyon elkésett. A múltamat már nem tudja helyrehozni. Szóval, visszatérve, depresszióra gondoltam elsőre, de nem érzem azt, hogy szomorú lennék, inkább csak ... Kiüresedtem. Mostanság a közeli ismerőseim is kezdenek elpártolni tőlem, mert valamiért előszeretettel taposom szét az egojukat, érzelmi világukat. Emberileg sem tartom magam egy túl pozitív entitásnak. Nem különösebben hatnak meg az éhező gyerekek, meg az agydaganatos kislányok. Közömbös vagyok az ilyen dolgokkal kapcsolatban. Cinikussá váltam, élvezek avval szórakozni, hogy rávilágítok más emberek tudatlanságára, hibáira. Igazából fogalmam sincs hogy mi lett velem az elmúlt időben.

#Nincsenek_kulcsszavak
2016. ápr. 29. 20:19
 1/1 anonim ***** válasza:
El kellene menned egy pszichológushoz vagy pszichiáterhez. Szerintem ez depresszió,az üresség,közömbösség,érzelemmentesség tökéletesen beleillik,nem feltétlenül kell depresszióval egész nap sírni,sőt,szerintem általában nem is az a vezető tünet.
2016. ápr. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!