Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vészesen robogok a szorongás...

Vészesen robogok a szorongás felé, vagy már benne is vagyok?

Figyelt kérdés

A napokban tudatosult bennem, hogy rengeteg negatív dolgon töröm az agyam üresjáratban. Példák: mi lesz, ha hirtelen összeesek vagy elájulok? Mi van, ha nemsokára meghalok? Utazás közben folyamatosan jár a szemem, görcsölök, hogy nem balesetezünk-e. Tizenéves koromban, ha meghallottam a repülő hangját, rohantam az ablakhoz, hogy nem zuhan-e a házra. Akár hajnali fél 3-kor is.

Sport közben féltem, hogy szívrohamom lesz. Ha akármim megfájdult, rögtön arra gondoltam, hogy rák vagy egyéb gyógyíthatatlan betegség.

Rengeteg ehhez hasonló negatív dolog járt az agyamban és fel sem tűnt. Mostanában diagnosztizáltam magamon, hogy szoronghatok, mert egyre gyakrabban vagyok levert, szorít a mellkasom, nehéz a levegő, gyenge vagyok.

Ez pár éve tart, voltam orvosnál is, de minden eredményem jó lett, de nem említették, hogy mentális problémám lenne.

29F


2018. dec. 6. 13:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Pszichoterapeuta tudna segíteni, ha az nem megy, hogy pl. tudatosan eltereld a gondolataidat.
2018. dec. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hát igen, ezt mindenképp szorongásnak nevezném. Menj el terápiára szerintem.
2018. dec. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!