Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet a pszichés oka annak...

Mi lehet a pszichés oka annak hogy már csak talpig ruhában tudok aludni?

Figyelt kérdés
Régen akár egy szál kisgatyában is eltudtam aludni gond nélkül.Aztán rászoktam a zoknira,és már nem tudtam nélküle aludni.aztán már a hosszú nadrágot is igényeltem,végül már rövidujjú pólóban sem komfortos az alvás.Szemfedőt is viselek annélkül sem tudok aludni pedig sötét szobában alszom.Mi lehet az oka hogy ennyire igénylem alvás közben hogy be legyek mindenhol fedve ruhával? Tapasztalt már valaki hasonlót? mit lehet ilyenkor tenni?
2018. dec. 8. 20:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Vagy szégyenled a tested, ezért mindig el kell takarnod, még alvás közben is, vagy meztelenül nem érzed biztonságban magadat, de a ruhák védelmet nyújtanak. Nem molesztált valaki mostanában, vagy a múltban?
2018. dec. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A mentális egészséghez biztosan semmi köze. Egyik oka lehet a keringés romlása, ezáltal egyes testrészeken létrejövő hőmérséklet csökkenés, hideg érzés, ami az életkor előre haladtával szinte törvényszerűen bekövetkezik. A másik okot magamon is tapasztaltam és másoknál is hallottam: szükség van a bőrt érő enyhe nyomásingerre, ezért kell a takaró, paplan, ami legalább a lábat fedi, arra fejt ki enyhe nyomást. Én csak nyári hőségben tudok pizsama nélkül aludni, akkor is kell valami vékony takaró, legalább a lábamra.
2018. dec. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Pavlov effektus.
2018. dec. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!