Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hova fordulhatnék segítségért?

Hova fordulhatnék segítségért?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném,hogy nem egy újabb kamu világfájdalmas szöveg,tényleg segítségért jöttem így megköszönném,ha nem jönnének olyan válaszok,hogy KAMU,JELENTVE.


Úgy érzem,hogy segítségre van szükségem,de nem tudom,hogy hova fordulhatnék.

Röviden : A szüleim mindennap veszekednek,ha eldurvul a helyzet(elég ritkán),akkor verekedés is előfordul.A saját anyám megmondta nekem,hogy lusta,haszontalan vagyok és senkinek se fogok kelleni.A mai nap meg konkrétan hogy R*HADÉKOK vagyunk (az egész család).A húgom rendszeresen,hülyének,idiótának nevez és addig piszkál/bánt,amíg sírógörcsöt nem kapok.Apa állandóan morog mindenért,de tényleg mindenért + akárhányszor elmegy mellettem mindig morog egyet meg rondán néz rám,forgatja a szemeit akármit csinálok,mintha egy becsúszott gyerek lennék,akit utálnak.

Lassan minden este bőgök az ágyban,aludni sem bírok rendesen.Magamban is kárt teszek egy ideje(tegnapi veszekedés után összevágtam a hasam,a bőrömet rendszeresen tépem,a körmömmel szétkaparom a karom,volt hogy megütöttem magam vagy valamibe beleütöttem,annyira ideges voltam)


Tudom,hogy ez így nem normális és hogy csak rosszabb lesz,de az iskolapszichológus be van táblázva,máshova meg nem tudok elmenni,mert mit mondok otthon,hol vagyok suli után minden szerdán ?

Szeretném visszakapni a régi énem,de úgy érzem,hogy egyedül nem fog menni.Honnan kaphatnék segítséget ?


16L


Köszönöm a segítséget !



2018. dec. 16. 19:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Gondolom nagy a nyomás anyukádon. Sokat dolgozik, és többet várna el segítséget tőled, vagy tőletek.
2018. dec. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Próbálj meg az osztályfőnöködtől vagy az iskolaigazgatótól, védőnőtől segítséget kérni. Háziorvoshoz el tudsz menni?
2018. dec. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Háziorvoshoz eltudok menni,de nem igazán tudom, hogy ez hogyan működik,mit kell mondani.Csak annyit, mint amit fent írtam?


Segítünk anyának,csak ő nem veszi észre.Tesóm vasal,porol meg törölget én meg felmosok+ elmosom a cuccokat, a kutyát is én tartom karban.

Múltkor épp mosom fel a padlót, erre anya megszólal, hogy ezek a lusta dögök semmit sem segítenek,soha sem csinálnak semmit...Közben meg mellette takarítottam.

Hogy segítsek jobban? Igyekszem ahogy tudok.

2018. dec. 16. 21:32
 4/5 anonim ***** válasza:
Menj el kollégiumba. Mérgező a családod, ne maradj ott, ha nem akarsz belebetegedni.
2018. dec. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Való igaz, a családod sajnos mérgez téged! Ezt nem szabad annyiban hagyni! Ilyen tények ismeretében mindig kinyílik a bicska a zsebemben! Hát szülő az ilyen?! Hogy jut el valaki oda, milyen úton, hogy a saját gyerekének ilyeneket mondjon? Hogy lehet ilyen mélyre süllyedni? Azon nyomban lehetne értesíteni a gyámhivatalt! Konkrétan lelki terrorban élsz te otthon! Ha a környezetemben lennél én már réges-régen megtettem volna a jogi lépéseket!

Itt feltétlenül csak az a megoldás létezik, ha megvonják a szüleidtől a felügyeleti jogot és valamilyen más hozzátartozóhoz kerülsz! Kétlem, hogy a szüleid meg fognak változni. Itt lehet szépíteni a helyzetet, de nem érdemes. Talán ha jogi irányba terelődik az eset, akkor még lehet észbe kapnak, de véleményem szerint te nem vagy ott jó helyen ebben a mérgező családban, ez a fájdalmas igazság!

2018. dec. 25. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!