Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Disszociatív személyiségzavar?

Disszociatív személyiségzavar?

Figyelt kérdés
Szóval az előbb ki írtam,hogy több függőségem is van. Köztük a sorozatfüggőség is ami egy a pár közül. Szóval van hogy időközönként más embernek érzem magamat,egy sorozatban kiválasztottam magamnak egy szereplőt,és úgy érzem néha mintha ő lennék,idősebbnek is érzem saját magamat. Teljesen azonosulni tudok vele. De nem csak ez az egy gond van. Van,hogy csak úgy vagyok,és előbukkan belőlem egy 7-8 éves gyerek,és úgy is viselkedek. Olyan is előfordult,hogy belenéztem a tükörbe,és azt mondtam,hogy ez nem én vagyok,és nem ismertem fel magamat a tükörben. Szóval ilyen személyiségváltozásokon szoktam átmenni kortól,és nemtől függetlenül. Tudom,hogy a gyerekkori traumák okozhatnak ilyeneket,de ez az?
2018. dec. 16. 19:26
 1/1 Phoney ***** válasza:
Ebből a pár sorból valszeg pszichiáter se tudná megmondani, de nem egyértelmű, hogy "eljutottál volna" a disszociatív személyiségzavarig. A fentiek szerintem kisebb-nagyobb énfejlődési zavar esetén is megtörténnek. Amit mellesleg mindenféle pszichés függőség is gyakran kísér.
2018. dec. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!