Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Csak szerintem nincs értelme...

Csak szerintem nincs értelme az életnek?

Figyelt kérdés

Két dolog igaz az életre: Minden változik,és semmi sem tart örökké.

Ha jobban megnézzük,akkor ez mindenre igaz. Nincs olyan,hogy örök élet,és mindenki meghal egyszer. Mindennel a halál vet véget,amiket elértünk,amiket megszereztünk,egyszer csak eltűnik,mert meghalunk. Minden barátság,és minden szerelem csak múlandó. Vannak életre szóló barátságok,és szerelem,de örök nem létezik. Mert a halállal vége lesz mindennek. Mi értelme? Az meg igaz,hogy minden változik. A világ folyamatosan változik,és ez ellen beleszólásunk nagyon nincsen. Én egyszerűen nem tudok hinni egy vallásban sem,bár tisztelem aki ebben hisz,de én 1 okból nem hiszek az örök életben,és Istenben: Senki sem bizonyította az örök életet,és Istent. Tudtommal csak egy Hit,amit én tiszteletben tartok. Minél többet tudunk meg az életről,annál boldogtalanabbak leszünk. Számítani fog pár évszázad múlva,hogy hatással voltunk másra? Nem. Mert ők sem lesznek már itt. Tök mindegy milyen hatást érünk el az emberekben,idővel elkopik,ahogyan minden más is. Pár évszázad múlva már azokat is elfelejti a társadalom akik Híresek voltak,vagy éppen rosszat tettek. Helyére kerülnek új Híres emberek,akiket a társadalom kedvel,vagy éppen megvet. Mi pedig átlagos emberek leélünk egy életet folyamatosan változva. Iskola,munkahely,családalapítás,aztán már végül mi marad nekünk? Az öregedés,és a halál. Tehát mi a megoldás az életre? A halál. Bármi is legyen odaát. A semmi vagy éppen túlvilág,az a válasz az egész életre. De ami bizonyítható azt hiszem el. Ezért gyakrabban szoktam arra gondolni,hogy egyszerűen csak véget vetek az életemnek. Számomra a semmi boldogsággal tölt el. Sötétség,magány,csend,béke.


2018. dec. 17. 20:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, csak szerinted.
2018. dec. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Neked mi ad értelmet?
2018. dec. 17. 21:01
 3/6 anonim ***** válasza:
Van értelme, csak meg kell találni.
2018. dec. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Még ekkora hülyeséget. :D (bocs)

Neked kell értelmet adni az életednek. Épp ezért kell ezt a pár évtizedet úgy tölteni, hogy jól érezd magad benne. Azt meg ki nem szarja le, hogy 200 év múlva ki emlékszik ránk? Neked a mával és a saját jövőddel kell törődni. Persze unalmas a négy fal közt telefonozni, de az is csak rajtad múlik, hogy a többi ezer lehetőséggel élsz-e.

Én nem is gondolkozom az értelmén. Én már 48-szor megkerültem a Napot, voltak nagyon jó, és nagyon rossz időszakaim, de alapvetően érdemes volt élnem, és remélhetőleg még sok jó dolog vár rám. Az életet ajándékba kaptuk, és végig kell járnunk az utunkat. Vannak még céljaim, amikért érdemes dolgoznom, vannak kutyáim, és a motorozás a hobbim.

Tanulj, legyen egy jó munkahelyed, csajozz, élvezd az életet, aztán ha meguntad, jöhet család, gyerekek, unokák.

2018. dec. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
szerintem sincs.
2018. dec. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Valóban nincs értelme,mégis milyen harc megy a hatalomért.


Úgy élünk,mintha sosem lenne vége.


Én inkább úgy fogom fel,hogy amíg tart szenvedni nem szeretnék,viszont nem fogok évek múlva azon őrlődni mondjuk,mit lehetett volna másképpen tenni,mert végül is,bárhogyan alakítjuk a dolgokat,a jövőt sosem látjuk,és egyszer mindennek vége.

2018. dec. 18. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!