Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongásra gyors segítség?

Szorongásra gyors segítség?

Figyelt kérdés
Kicsit beszorongtam, próbálok relaxálni, de csak percekre múlik el. Ettem, az segített, de megint fáj a gyomrom és nem tudok másra gondolni csak arra, amitől félek. Valakinek jól bevált trükkje, légzés, vagy valami? :S

2018. dec. 18. 17:12
 1/9 anonim ***** válasza:
71%

Légzés gyakorlatok

[link]


Kibeszélés, ha van valakivel.


Tudatosítani, hogy a félelem csak ront a helyzeten és ha nem félsz ugyan úgy meg fog történni bármi. Szóval érdemes a félelmet hanyagolni. (ez nem csak duma)


Edzés


Stressz labda gyilkolása

2018. dec. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%
2018. dec. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Edzeni megyek este. Az lehet, hogy kirángat, de félek, hogy mire hazaérek ugyanott leszek beszűkülve. Kb. egy éve abbahagytam a frontint, nincs is itthon, mert tök jól voltam már.

Beszélni sajnos nem tudok róla, mert a családom ki szokott nevetni a félelmeim miatt, elbagatellizálják, hülyének néznek, nem értik mi bajom. Összes jó tanácsuk, hogy szedjem már össze magam, túlreagálom, ne hisztizzek, nekik sem jobb.

2018. dec. 18. 17:31
 4/9 anonim ***** válasza:
71%
Ha szorongásos betegséged van, akkor nem fog semmi segíteni. Ha stresszes (!) vagy, akkor működik a légzésgyakorlat, meditáció, sport stb. Nekem szorongásos depresszióm van, ami kizárólag a gyógyszeres kezelésre reagál. Lehet, hogy neked segíteni fognak ezek a módszerek, amit szívből remélek, de nekem egy percig sem sikerült megszabadulni a kényszergondolataim tárgyától.
2018. dec. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én tök jót beszélgetek a zöldségessel, a csapossal (még akkor is, ha csak narancslevet iszom).

Jó erre egy pap, pszichológus, lelki barát.

Ha nincs ilyenekre lehetőség, akkor is el lehet mondani a félelmeket és hozzá tenni, ez nem vicc, ezek komoly gondok és segítségre van szükségem. Persze 4szemközt ezt könnyebb.

2018. dec. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom van-e szorongásos betegségem. Magán pszichológusnál voltam, hogy tanítson relaxálni, mert úgy éreztem, minden inger túl sok nekem, túlzottan belelovallom magam dolgokba, túlreagálok dolgokat, amiken mások túllépnek, vagy fel sem veszik. Emiatt mindenféle fura testi tüneteim is voltak. Neurológián kivizsgáltak, de nem találtak semmit. Maradt ez a szorongás, ami menzesz előtt meg nagyon kicsúcsosodik. Köszönöm mindenkinek a hozzászólást, egy hajszálnyival most jobb.
2018. dec. 18. 18:21
 7/9 anonim ***** válasza:
Nézd meg a 2. Videó linket.
2018. dec. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Amit tanultál relaxációt, azt becsülettel végezd el naponta. Tarts otthon citromfű és Veronikafű teát. Ezeket nyugodtan alkalmazhatod. Vegyél a patikában citromfű-valeriána kapszulát, és szedd is egy darabig. B komplex vitaminra, és magnéziumra is szükséged lehet.
2018. dec. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

pedig épp ez a megolfás szembe kekell menni a félelmeddel. arra kell gondolni amitől félsz tudatosan.

a másik meg elfogadni lesz akármi.

2018. dec. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!