Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem bírom tovább! Mit tegyek?

Nem bírom tovább! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ma megakartam keresni egy lányt,akivel csúnyán összevesztem, impulzív voltam vele szemben, ez volt vagy 2 éve. Helyre akartam hozni,de nem sikerült. Nem láttam őt sehol,ami jobban megijesztett,hogy követett egy rendőrautó egy ideig. Sokkal könnyebb lett volna az életem,ha most helyrehozhattam volna ezt a hibát,de már nekem ez is probléma,mivel nincs az életembe,és nem csak ez az egy problémám van,vannak ennél sokkal nagyobbak is. De itt volt az a pohár,amikor depressziós lettem a sok problémától,és nem bírom tovább. Függőségem is kialakult,tönkretette az életemet is. Mivel nem sikerült,és így közel jártam az öngyilkossághoz. Próbáltam már továbblépni,nem ment. Ez az egyetlen reményem volt még az életemben. De ez is kudarcba fulladt.
2018. dec. 18. 19:57
 1/5 anonim válasza:
Felejtsd el ezt az egészet. Ne legyél öngyilkos mert a sors akarta azt hogy így legyen és egyébként is az élet rövid és egyszer úgyis mindenki meghal.
2018. dec. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szedd össze magad.
2018. dec. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Szüleid nem segítenek, vagy esetleg barát?
2018. dec. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akire szükségem lenne mint barát,az sosincs mellettem. Inkább mással beszélget,de talán ennyivel is könnyebb lenne. De nem. Engem mindenki semmibe vesz.
2018. dec. 18. 20:20
 5/5 anonim válasza:

Pont az ilyen “szedd össze magad” tanácsok segítenek a legkevésbé...

Mégis hány ember kell még meghaljon vagy életveszélybe kerüljön a függősége miatt mire végre észrevesszük őket?

Gondolom fiatal vagy, a huszaséveidben járhatsz, max. 30. Beszélj hozzád közel álló emberekkel, akik szeretnek és meghallgatnak, vagy keress sűrgősen segítséget, rehab vagy elvonó, ha esetleg ez nem fér bele járj anonim gyűlésekre, ahol hozzád hasonló emberekkel beszélhetsz, vagy hívd a segélyvonalat, ott bármikor meghallgatnak. Keress egy terapeutát, ha belefér a keretbe. A lényeg az, hogy ne dobd el az életed, nem érdemes, ha ne adj Isten megpróbálkoznál az öngyilkossággal, közben rájönnél, hogy még élned kell, és onnan már nem nagyon van visszaút. Sose felejtsd el, hogy mindig is lesz és van is ember, akinek fontos vagy és akinek borzasztóan fájan téged elveszíteni. Ne félj segítséget kérni! Ez a példa bár távoli és szélsőséges, de azért leírom;

Nem tudom ismered-e Demi Lovato-t, fiatal énekesnő, aki júlisban próbált öngyilkos lenni, mindössze 26 éves. Szerencséje volt, hogy időben értek ki hozzá, és sikerült őt újraéleszteni. Két napig haldoklott, és mikor magához tért, rájött, hogy tényleg meghalhatott volna, és ezekután segítséget kért, nem feltétlen csak szakemberktől hanem a családjától is, testvéreitől, szüleitől, akik mindig meghallgatják. Átértékelte az életét, és rájött, hogy mindig van miért élni.

Neked is kell legyen valami, amiért érdemes élni, próbálj keresni valamit, ami örömet okoz. Csak ne tégy semmi olyat, ami visszafordíthatalan, hanem próbálj megoldást keresni a problémára!

2018. dec. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!