Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A folyamatos evési kényszer...

A folyamatos evési kényszer adódhat a szorongásból?

Figyelt kérdés
Már nagyon-nagyon régóta folyamatosan, bármit meg tudnék enni, és elég sokat is szorongok. Sokak emiatt gyakran nem tudnak enni, viszont én az étkezést feszültséglevezetésnek érzem, és le tudok állni vele, szívesen rágcsálnék egész nap. (Nem, nem vagyok túlsúlyos és nem szeretném erre fogni, viszont nagyon zavaró, hogy akkor enni akarok, mikor nem vagyok éhes.)

2018. dec. 19. 19:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, lehet ilyen
2018. dec. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
És abból is ha nem iszol elegendő folyadékot. Iszol naponta 1,5-2 liter vizet?
2018. dec. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen adodhat.
2018. dec. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia. Igen én is ilyen vagyok. Kiskorom óta érzelmileg kötődök az ételhez. Mindig volt rajtam némi felesleg. Egyszercsak egy trauma hatására anorexiás lettem. Most megint meghíztam, mert állandóan éhes vagyok.

Nálam az étel szeretet pótol, amit nem kaptam meg a szüleimtől. Tudom, hogy nem egészséges se a koplalás, se a zabálás, de képtelen vagyok normálisan enni. Ihatok én bármennyi vizet meg ehetek egészséges ételeket, végül mindig falás lesz a vége. Még én sem jöttem rá, hogy ez a kényszeres megszállotságot a kaja körül hogy lehet elfelejteni. Az igazság az hogy én évek óta depressziós vagyok és ha a kaját kontrollálom akkor legalább érzek valamit. 17L

2018. dec. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!