Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek depressziós...

Szerintetek depressziós vagyok? Már nem bírom.21/L

Figyelt kérdés

Az alábbiak már 13 éves korom óta kínoznak,folyamatosan jöttek,nem konkrét trauma miatt.

Tompaság,kimerültség érzése nap mint nap,bármennyit pihenek.


Suliból/munkából való hazaérkezés után egyből bevágódok az ágyba,és sötétedésig fekszem,mert úgy érzem,nincs értelme felkelnem,hiába van dolgom.


Esetlen,csetlő-botló,bamba vagyok.Mivel ez érezhető,nehezen jövök ki az emberekkel,és régen sokat piszkáltak.


Állandóan boldogtalannak tűnök,még egy mosolyt sem tudok magamra erőltetni,hogy legalább kicsit jobb kedvűnek nézzek ki.Egyszerűen sírva tudnék fakadni,amikor ezzel próbálkozok.


Valamikor fürdeni sincs erőm,és nem is érdekel.

Van ebből kiút egyedül?Vagy szükségem van szakemberre?



2018. dec. 21. 18:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

13 éves korod óta már ideje lenne felkeresni egy orvost, akár elsőre a háziorvosod, ha ennyire tartós a probléma.


Ami még felmerülhet: rendesen eszel? Megvan a vitamin- és kalóriabevitel?

Mozogsz, sportolsz valamit? Talán jót tenne.


13 éves korod előtt mi volt, hogy volt? Akkor nem volt ez, és egyszer csak ilyen lettél?

2018. dec. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Már régen fel kellett volna keresni egy szakembert!

Ha eddig nem sikerült egyedül kimászni ebből, akkor mi változna később?

2018. dec. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Drazicc ***** válasza:
0%
Kár, hogy nálunk nincs katonaság fiúknak- lányoknak legalább fél év, elég hamar átszoknál a rendes életre.
2018. dec. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Voltam pár éve pszichológusnál,de nem lett belőle semmi .Lehet nem a megfelelő emberhez mentem.
2018. dec. 21. 18:39
 5/13 A kérdező kommentje:
Normálisa eszek amúgy,a sport és a hobbi már régen nem tud érdekelni sajnos,ez már egy új tünet a halmazban.
2018. dec. 21. 18:41
 6/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nem feltétlen pszichológushoz kell menni. Teljesen más fiziológiai oka is lehet ennek. Valami kivizsgálás nem ártana, ezt jobb esetben a háziorvos meg tudja ítélni, vagy tovább tud küldeni ahhoz, akihez kell.
2018. dec. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Első!Ha ez számít,voltam nagy labor vizsgálaton,minden értékem jó,ezért nem gondolok fizikai problémára.
2018. dec. 21. 19:00
 8/13 anonim ***** válasza:

Annak a pszichológusnak azért nem ártott volna, ha mond is valamit neked. Legalább hogy milyen irányba kéne elindulni. Szerintem a fizikai oka sem zárható ki teljesen így sem, ezt a pszichológus tudta volna megmondani, csak ezek szerint elfelejtette. Itt a kommentekben mi csak találgatni tudunk.

Nem volt valami negatív hatás, valami trauma, ami 13 éves korod környékén ért téged, esetleg előtte? Baleset, vagy akármi? Vagy esetleg másik iskolába kerültél, ahol nem tudtál beilleszkedni és ezért kiközösítettek és innen indult el a dolog? (Csak egy tipp, hogy előbb lehetett ez a piszkálás, kiközösítés, és abból indulhatott a depresszió.)

2018. dec. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Igen,sokat gondolkozok azon,hogy fizikai vagy mentális gondom van-e.Óvodás koromtól középiskola végéig piszkáltak a társaim.Furcsa voltam,és csúnya kicsinek,a szüleim szépen szólva is lexartak,vagy visszahúztak.Egyszóval csak nőttem magamtól mint egy gomba,és nem tanultam meg kezelni az emberi kapcsolatokat.Ettől függetlenül nem érzem hogy ez lenne a fő ok,mert azt érezném akkor.
2018. dec. 21. 19:15
 10/13 anonim ***** válasza:

9. Ebből ítélve ez tényleg depresszió lehet. Már amennyire látatlanba ezt meg lehet mondani. Lehet, te nem látod, nem érzed annyira az okát. Lehet, vannak vágyaid és dolgok az életben, amiket szeretnél elérni, megkapni, de talán te sem tudsz róluk. Már a 9. kommentből ítélve is szükséged lenne egy kis útmutatásra, hogyan vedd kézbe az életed és irányítsd neked megfelelő módon. Legalábbis így olvasva (nem szakemberként) erre tudok gondolni. Első voltam megint.

Engem is sokszor kiközösítettek, és sokszor nem értettem, mi a problémám, talán ezért is tudok erre gondolni.

2018. dec. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!