Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van ennyi öngyilkos és...

Miért van ennyi öngyilkos és depressziós tini?

Figyelt kérdés
Most olvastam,hogy egy 18 éves fiatal srác felakasztotta saját magát mert nem kapott alkoholt,aztán a másik hír pedig hogy egy 16 éves lány lett öngyilkos. Miért van mostanában ennyi öngyilkos tinédzser?
2018. dec. 6. 12:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
stressz otthonról vagy egyetem előtt, megfelelési kényszer, szerelmi bánat. A túl nagy jólét amit fel se fognak ugyanúgy okoz ilyet mint a nyomor.
2018. dec. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

ebből a kettőből itélkezel? (mostanában ennyi öngyilkos)..nincs több, mint máskor.


a családi háttérből származik ez a visszafordíthatatlan tett. Ha nincs bizalom, vagy nem elég bennsőséges a kapcsolat, akkor lehetséges, hogy ez lesz a vége..nincs kivel beszélgetni, aki mérvadó lenne.

2018. dec. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ha beírod a keresőbe,hogy öngyilkos lett,a legtöbben tiniket fog kiadni.
2018. dec. 6. 12:47
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem tudatjuk miért pontosan. Az biztos, hogy nem menőségből csinálják.

A középiskola sok változást hozott az életembe anno, senki nem törődött velem. Anyám nem foglalkozott velem, apám pedig eltűnt az életemből. A barátomon vezettem le a feszültségeimet, ezért ő sem kommunikált velem annyit. Lehet, hogy külső szemmel nem nagy dolog, de a helyzetet átélni nehéz. Mégsem fordult meg a fejemben, hogy öngyilkos legyek. Szóval, emberfüggő. Mindenki máshogy élni meg a dolgokat és aszerint cselekszik. Nagyon szorongós voltam és szociális fóbiám volt.

2018. dec. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Egy felnott ember szerintem nehezebben hagyja hatra azt a sok befektetett energiat, a csaladjat, a gyerekeit, a karrierjet.. ha ugy vesszuk egy tini csak a szenvedeset hagyja maga mogott, es nincs ilyenkor abban az allapotban, hogy vegiggondolja pl, hogy a halala a szuleire milyen hatassal lesz. Foleg, ha pont azert is menekul ebbe, mert a szulei sose foglalkoztak vele.
2018. dec. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
hormonok, személyiségfejlődés kritikus időszaka
2018. dec. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én beírtam a keresőbe, és egyetlen tini sem volt az első oldalakon a Gugliban. Híres emberek, párkapcsolati problémák felnőtteknél, tömeggyilkosok mielőtt a rendőr elkapta volna őket.

Ha lett volna, ez akkor sem egy megbízható módszer, az öngyilkosságokról való tudósítás komoly felelősség. A hírekből sose vonj le statisztikai jellegű következtetéseket semmilyen témában.

Az öngyilkosságok aránya az életkorral nő. Ez mindig is így volt.

2018. dec. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Azért, mert könnyebb elmenekulni, mint szembenezni
2018. dec. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Azért mert az emberek hülyék és nincs jövőnk.
2018. dec. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én szembenéztem. 16 évesen felakartam akasztani magam, most 26 évesen megint megjelentek az öngyilkossági gondolatok, mert sok a gond és egyedül vagyok. Ez életem első egyedül töltött karácsonya. Nincs senkim, mégy egy kutyám se.
2018. dec. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!