Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós vagyok! Hogyan...

Depressziós vagyok! Hogyan lábaljak ki?

Figyelt kérdés

Elmesélem az én történetemet


Idén nyáron a Balatonra mentünk nyaralni.(2018.augusztus) Nyaraláson lettem depressziós, ami mái napig húzódik.

A depresszió oka, a kényszergondolatok, amik megkeserítették a mindennapjaimat. Több hónapig nem tudtam hogy mi zajlik bennem. 2 vagy 3 hónap múlva jöttem rá, hogy bizony kényszergondolataim vannak. És attól vagyok depressziós. Amiután tudtam hogy mi van velem, nem fogalkoztam vele, és egyre jobban el is múlt. Csak hogy a rosszkedv, levertség még mindig rajtam maradt.


-állandó rosszkedv

-nem tudok már semminek sem örülni

-alvászavaraim vannak

-nem tudok koncentrálni sem


Már nyár óta.

És most megint teljesen beteg vagyok egy plátói szerelem miatt, nem tudok nem rá gondolni. A kényszergondolatok miatt. (Nem akarok rá gondolni, mégis csak rá gondolok. A saját agyam ellenem van...)



Itt a karácsony, mindenki örül, mindenki vidám, karácsonyi hangulat, ááá

Én meg csak ülök a szobámba, és csak telefonozok. Sírhatnékom van. És néha még okom sincsen rá.


Pszihológushoz megyek januárban.

Tudom, hogy összeszedetlen voltam, de kétségbe vagyok esve...


Hogyan küzdjem le vagy enyhítsem a depressziót?


Egy reményvesztett, kétségbeesett lány.



2018. dec. 17. 16:34
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Szeretlek <3
2018. dec. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Szia!


Attól még, hogy mindenki ezt gondolja, nem kötelező karácsonykor örülni. Nincs semmi baj, ha neked ez most nem megy parancsra. Januárban a pszichológussal megoldjátok majd a bajokat, nyugi (remélem már van időpontod, nem csak egy kósza terv ez a pszichológus). Addig ajánlom ezt elolvasni, kipróbálni: [link]


(Az eredeti nincs már fenn, remélem le tudod tölteni a fenti linkről még.)

2018. dec. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
A telefonozást először is el kell felejteni. Én csak mélyebbre süppedtem, amikor állandóan azt nyomogattam. A plátói szerelem nem biztos, hogy kényszergondolat, a szerelem pont így működik, hogy állandóan csak a másik jár a fejünkben ...és lehet, hogy emiatt vagy rosszkedvű is. El kéne menned bulizni egyet. Összeszedni a társaságot, kicsit becsiccsenteni, aztán bepasizni. Aztán gyógymódként ezt minél gyakrabban megismételni (akár heti többször is). Nincs jobb gyógyszer a depresszióra mint jól érezni magunkat a barátokkal (na meg a bulizás, pasizás/csajozás)
2018. dec. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

A plátói szerelem alatt azt értem, hogy egy sztár a plátói szerelmem. És nem tudom elfelejteni :(


Bulizni még nem járok, ilyen idősen...14-et töltöm februárban.


Igen, van időpontom a pszihológushoz, és már nagyon várom hogy ezeket megbeszélhessem valakivel. Remélem addigra elmúlik ez a plátói szerelem, mert ettől is rossz kedvem van. Általában nem is tudom meghatározni hogy miért vagyok ennyire magam alatt, miért vagyok ennyire lehanholt és rosszkedvű. Gondolom a nyári miatt, még mindig :( Szerintetek?


Köszönöm a tanácsokat! :)

2018. dec. 17. 17:00
 5/23 anonim ***** válasza:
Mi történt nyáron? Mi váltotta ki?
2018. dec. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Nyáron kényszergondolataim voltak, hogy én magam leszbikus vagyok...És szimplán annyi váltotta ki, hogy szimpinek találtam egy lányt amikor hajózgattunk...:D És én ott nagyon megijedtem...
2018. dec. 17. 17:58
 7/23 Hasty ***** válasza:

Visszatérő, súlyos depressziók esetén indokolt és elkerülhetetlen a gyógyszeres kezelés, antidepresszánsok formájában. Ezek a gyógyszerek az agyi ingerületátvivő anyagokra (neurotranszmitterekre) hatnak, főleg a noradrenalinra és a szerotoninra.


A pszichoterápia ugyancsak indokolt és hatékony beavatkozás...


De amikor mesz a dokihoz O majd úgy is fog egy diagnózist mondani és ha szükséges gyógyszert is felfogható írni.

Próbálj meg (akármennyire is nehéz elkezdeni) mozogni. VIDÁM zenét hallgatni. Csinálj olyan tevékenységeket amik lekötik a figyelmed. Én például "loom bands"-eket csináltam videók után. Utubeon bvan fent róla videó, Neked is tetszene.

2018. dec. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Utolsó


Loom bands-et én is csináltam :D Csak naggyon régen, olyan 3-4 éve, már azóta nem szoktam.

Hibbim van, a lovagolás. De azt csak hetente 1-szer tudom csinálni. Vagy 2 hetente rosszabbik esetben... :(

2018. dec. 27. 20:17
 9/23 anonim ***** válasza:
Lassítsd le a tüdődben áramló levegőt! Ne lihegj! Figyelj oda a lélegzetvételre, lassan szívd be, és még lassabban ereszd ki. A normális levegővétel 3-4 levegővétel percenként. Csináld, ez nem kerül semmibe!
2018. dec. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

#9


Igen, már észrevettem egy párszor magamon, hogy a levegővételem is nagson gyors, és főleg este, gyors a szívverésem, ezáltal sokkal jobban lihegek...De próbálok rá odafigyelni, köszönöm a tanácsokat🙂

Szilveszterezni pedig elhívtam a barátaim, (amennyi van...) úgyhogy most "bulizok" egy kicsit :D

2018. dec. 28. 09:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!