Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Segítségettőletek. Egy barátom...

Segítségettőletek. Egy barátom megakarja ölni magát. Nem tudom mit tanácsoljak neki. Régóta lelki beteg, depressziós, nem találja a helyét. Transzszexuális, megfelelési kényszere van. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Férfigyűlöletben nőtt fel, így főleg utálja magát, de a homofóbonak is megakar felelni. Nemrég elment egy prostituálóhoz, hogy beletörődjön magába, de nagyon megbánta. Teljesen kivan lelkileg, undorítónak érzi magát, arról beszél, hogy elárult mindent amiben hitt, Istent, és öngyilkos akar lenni. Mit tegyek vele?
2018. dec. 26. 15:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Hallgassd meg, küldd pszichiáterhez, kékvonal! Mondj neki olyanokat, hogy de nézd, mennyi mindent túléltél már, csináld miattam, ne higyj magadban, higyj bennem és én hiszek benned!
2018. dec. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az okoz neki bűntudatot, hogy prostinál volt. Mert nem olyan ember. De nem tudja, most hogyan tovább.
2018. dec. 26. 16:03
 3/5 A kérdező kommentje:
Habár végül semmi olyat nem tett, csak fáj neki, hogy honnan - hová süllyedett.
2018. dec. 26. 16:25
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzi, hogy elárult mindent amiben hitt, és Istent is, akkor szerintem jó lenne őt abban támogatni, vagy bátorítani, hogy Isten megbocsát neki, ha ő megbánja és meg akar változni. Istennek semmi sem lehetetlen, és Ő egy félrecsúszott életből is újat tud teremteni. Van lehetősége, ha akar változtatni.
2018. dec. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Légy mellette, bár szerintem aki öngyilkos akar lenni, abban pont az a szemétség, hogy nem beszél róla (családban, és ismerősi körben is volt, pontosan tudom). Tanitsd meg magát szeretni, segíts neki szerethető dolgokat találni magaban, a külvilág nem fontos, senkinek nem kell megfelelni.
2018. dec. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!