Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anorexia vagy sem?

Anorexia vagy sem?

Figyelt kérdés
16 èves kislanyunk kb 3 hónapja alig eszik. Nagyon sokat fogyott. Itthon felmerült bennünk az anorexia gyanúja. December óta járunk pszichológushoz,3x voktunk eddig, januárban egy nagyváros klinikajára megyünk szakpszichiaterhez. Viszont most vita van a családban, anorexiás -e egyáltalàn, vagy csak csupàn " baj van a fejében". Èn meg most is azt mondom, ez bizony, anorexia, de a testvérei azt mondják tuti nem az, mert egy anorexiás nem kèpes vègigenni a karácsonyi menüt, de ha egyszer egyszer eljutunk Pestre az Oktogon svédasztalos étterembe ott is eszik sokat. Èn azt gondolom, ezek a falási rohamok.Moat nagyon várta a karácsonyt, hogy vègre ehessen, sütit is pl. De azóta drasztikusan lecsökkentette a napi kaja adagot ismét csak pár db tojásra. Azt mondja mindig, hogy vissza fogy 52 kilóig és tartja onnan a súlyát. De eddig is ezt csinálta. Mindig egy kilóv kevesebb volt a cèl.162 Cm magas, most 54,2 kg, karácsony előtt 52 volt, ez volt a cèlja, de persze amikor ezt elérte, akkor sem evett, max 400-500 kalóriát. Szerintetek anorexia?

2018. dec. 29. 10:09
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Anorexia, vagy bulimia is lehet. Mert az egy dolog hogy eszik, simán hánytathatja magát, vagy használhat hashajtót utána.
2018. dec. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

162 centihez 52 kiló egyáltalán nem irreális cél. Nem lesz sovány.

Szerintem sem enne egy anorexiás még karácsonykor sem, meg étteremben sem.

Viszont a napi 400-500 kalória nagyon kevés és nem egészséges.

Valóban lehetséges, hogy nem anorexiás, csak rossz, egészségtelen módot választott a fogyásra.

De mit mondott a pszichológus???

2018. dec. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Elìrtam bocsanat.172 cm
2018. dec. 29. 10:18
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
3: Nem mindegy :) Így azért már más a helyzet, mert egy dekát sem kéne fogynia.
2018. dec. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

A pszichológus be akarta fektetni a pszichiàtriára karacsony előtt.Ebbe nem egyeztünk bele,mert ...mèg nem láttuk annyira veszelyben,hogypont karácsonykor legyen bent.A pszichológus bevallotta ,nem tud vele mit kezdeni,ezért kène befeküdnie.Mi kerestünk egy pszichiatert,aki végre nagy nehezen fogadja.Előtte nagyon sok helyre telefonaltunk,magandokiknak is,elhajtottak minket

A lanyunk egy tuti bizros,hogy nem.hsnytatja magát,nem szed hashajtót sem,mert karacsonykor hízptt 3 kilót.

2018. dec. 29. 10:23
 6/21 A kérdező kommentje:
4/5 igen ,sajnos nem vettem èszre ,hiaba olvastam át.
2018. dec. 29. 10:24
 7/21 anonim ***** válasza:
67%
Ha anorexiás lenne akkor karácsonykor meg étteremben sem evett volna. Anorexiások betegesen ügyelnek arra hogy a lehető legkevesebb kaját vigyék be a szervezetükbe, komoly testképzavarral küzdenek, félnek és undorodnak az ételtől. Ez még nem anorexia szerencsére, csak szeretne (túl) vékony maradni mert úgy érzi jól magát. Ehhez a magassághoz 52 kiló tényleg kevés.
2018. dec. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
7/7 a 21 eves lànyom ugyanezt mondja.De bevallom èn mègis nagyon fèltem őt.
2018. dec. 29. 11:24
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Anorexiás, vagy legalábbis evészavaros. Nem mindenki illik bele a "tipikus sztereotípiába". Az hogy karácsonykor sokat eszik vagy elmegy veletek étterembe nem jelent semmit. Én is ugyanezt csináltam, egyrészt mivel előtte koplaltam, és teljesen ki voltam éhezve, és olyankor elvesztettem a "kontrollt", másrészt azért hogy mások lássák hogy eszem. Persze utána mindig bűntudatom volt, rettegtem attól hogy hízok, és még durvábban koplaltam...és persze én is csak tartani akartam a súlyom, de titkon mindig sikerélmény volt az, hogy így is fogytam, és egyre lejjebb ment a "célsúlyom".

Szóval jól teszed, hogy foglalkoztok vele, addig amíg nem késő.

2018. dec. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
9/9 ugyanígy gondolom én is.Köszónóm a megerősìtést.Nem akarom bebeszèlni magamnak sem azt,hogy az,sem az ellenkezőjèt,de homokba sem akarom dugni a fejem.Meggyógyultál? Sokaig tartott?
2018. dec. 29. 13:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!