Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anorexia vagy sem?

Anorexia vagy sem?

Figyelt kérdés
16 èves kislanyunk kb 3 hónapja alig eszik. Nagyon sokat fogyott. Itthon felmerült bennünk az anorexia gyanúja. December óta járunk pszichológushoz,3x voktunk eddig, januárban egy nagyváros klinikajára megyünk szakpszichiaterhez. Viszont most vita van a családban, anorexiás -e egyáltalàn, vagy csak csupàn " baj van a fejében". Èn meg most is azt mondom, ez bizony, anorexia, de a testvérei azt mondják tuti nem az, mert egy anorexiás nem kèpes vègigenni a karácsonyi menüt, de ha egyszer egyszer eljutunk Pestre az Oktogon svédasztalos étterembe ott is eszik sokat. Èn azt gondolom, ezek a falási rohamok.Moat nagyon várta a karácsonyt, hogy vègre ehessen, sütit is pl. De azóta drasztikusan lecsökkentette a napi kaja adagot ismét csak pár db tojásra. Azt mondja mindig, hogy vissza fogy 52 kilóig és tartja onnan a súlyát. De eddig is ezt csinálta. Mindig egy kilóv kevesebb volt a cèl.162 Cm magas, most 54,2 kg, karácsony előtt 52 volt, ez volt a cèlja, de persze amikor ezt elérte, akkor sem evett, max 400-500 kalóriát. Szerintetek anorexia?

2018. dec. 29. 10:09
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
42%

Meg kellett volna erősiteni az önértékelését, hogy azt érezze, hogy a szülei szeretik és elfogadják önmagáért, de őszintén. Ha azt érzi, hogy nem feltételhez kötött a szeretet, nem kell görcsösen megfelelnie, mert pont úgy szeretik ahogy van, egyszerűen önmagáért.


Üdv: egy ex anorexiás 17 éves lány

2018. dec. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
11/11 hát itt most nen értek veled egyet.Mi mindig feltétel nèlkül szerettük és szeretjük most is.Soha semmit nem kóveteltúnk meg tőle,amit nem akart megtenni,nen volt leterhelhe,nem kellett kúlónóráta járnia,van saját szobaja,mindig szerezet vette körül itthon is ,a suliban is.Sok baratja van.Szerintem azért mert te esetleg azért lettèl anorexiàs,mert nem szerettel eléggé otthon,nem mondhatod azt,mindenki azért valik evészavarossà.Szerintem pont hogy azért jutottunk el még az elejèn orvoshpz,mert figyelúnk rá,szeretjük,észrevettük,hpgy baj van.
2018. dec. 29. 14:27
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

teljesen mindegy, hogy anorexiásnak számít-e a diagnosztikai kézikönyvben vagy sem, jobb, ha nem egyszerűsíted le a lányodat egy címkére... viszont, ha a figyelemért/gondoskodásért csinálja, akkor az állandó aggódás csak megerősíteni fogja. ahogy az se segít, ha túldramatizálod a probémát, mert hiteltelenné válasz.

és igen az hogy néha sokat eszik, teljesen irreleváns, a legtöbb anorexiásnak vannak falásrohamai

ha van menstruációja, akkor valószínűéleg fizikailag rendben.

2018. dec. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
13/13 meg van menszesze.De ahogy írtam,még nem csinalja olyan régóta,hogy fizikailag tönkrement volna.Az egész októberben kezdődött Addig normálisan evett mindent.
2018. dec. 29. 15:33
 15/21 A kérdező kommentje:
13/13 tuti nem a figyelemért,gondoskodásért csinálja,ebben 100% ig bizros vagyok,hisz mindig figyeltünk rá.4. Gyermekúnk,de a nagyok már nagyok.ha szüksège volt rànk,mindig itt voltunk,ha magányra volt szüksège,nem zaklattuk.
2018. dec. 29. 15:37
 16/21 anonim ***** válasza:

ha tényleg megkapta lelkiekben, amire szüksége van, akkor nem valószínű, hogy anorexiás. de ha ezt az identitást erősítitek benne, akkor lehet, hogy igyekszik majd megfelelni az elvárásoknak (saját tapasztalat).

érthető, hogy aggódsz érte és jó, hogy pszichiáterhez viszed, de ennél többet nem tudsz tenni érte. ő meg majd megmondja, hogy anorexia vagy sem, ezt mi gyakorin látatlanban nem tudhatjuk, és egyáltalán nem is fontos.

2018. dec. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg teljesen mindegy most az oka az evészavarnak. Az nagyon jó, hogy a kérdező nem dugja homokba a fejét, és elvitte a lányát szakemberhez. Én úgy gondolom, egy jó szakember, a lányod akaratereje és a ti támogatásotok otthon rendbe fogják hozni a lányodat. :)


Türelem és kitartás. Nagyon fontos, hogy ne ostorozzátok sem őt, se magatokat, ne vádaskodjatok, ne aggódjátok túl sem, ne pánikoljatok. Együtt le tudjátok küzdeni, a legtöbb ember önerőből vagy segítséggel képes leküzdeni az evészavart, csak rá kell jönni a kiváltó ok(ok)ra és dolgozni rajta. Meg van a feladat az újévre. :)

2018. dec. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm.Itthon előtte már nem téma,pszichológusi javaslatra nem " piszkàljuk",csak belül őrődik az ember.Tudom,hogy a diagnózist a doki àllítja fel.Bízom benne,akàrmi is a gond,még időben vagyunk.
2018. dec. 29. 16:13
 19/21 A kérdező kommentje:
17/18 nagyon szépen köszönöm a tamogató soraidat.Nagyon bízom a gyógyulásban,akármi is ez
2018. dec. 29. 16:21
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Nagy baj már nem lehet, úgy látom, te egy normális szülő vagy. A legtöbben fel sem fogják, hogy a betegség nemcsak testi lehet, és hogy a léleknek éppúgy szüksége van néha orvosra.

Ugyan én nem evészavarral küzdöttem, de fiatal lányként nekem is voltak nehézségeim. Az én szüleim homokba dugták a fejüket, mikor nagy nehezen elmondtam nekik, mi baj van, nem vettek komolyan, engem hibáztattak, hálátlannak neveztek. Engem nem vittek el szakemberhez, magamtól küzdöttem ki magam a betegségből. Sikerült így is, de nyilván sokkal könnyebb és gyorsabb lett volna, ha kapok támogatást.

2018. dec. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!