Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sokszor pillanatok erejéig...

Sokszor pillanatok erejéig kihagy a veszélyérzetem vagy alapvető logikám? Csak fáradtság vagy más is lehet?

Figyelt kérdés

Lehet hogy viccesnek hangozhat amit írok, de sajnos ez komoly. Régebben nem volt ilyen problémám. Nem tudom hogy csak a fáradtság okozhatja, vagy beszélnem kéne orvossal.

Szóval sokszor hosszú másodperceken keresztül kihagy az agyam. Főleg a veszély érzet ilyenekre gondolok hogy pár napja bevásárlóközpontban sétáltam, és a földszintre akartam menni. El voltam gondolkozva, támadt egy ötletem hogy csak leugrok mint egy videojátékban, és akkor könnyebb dolgom lesz. A korlátba kapaszkodva jöttem rá mire is készülök és hogy mennyire hülye ötlet is jutott eszembe.


És ez nem az egyedüli eset. Van hogy hosszú ideig kihagy az agyam, és robotpilótán csinálom a hülyeséget. Megmondom őszintén ha valaki ezt a sztorit mesélné nekem, kinevetném hogy milyen kattos. De nekem sok hasonlóm van mostanában. Múltkor megvágtam magam mert nem jutott eszembe hogy rossz ötlet megpróbálni elkani a polcról leeső kést. És ma pedig simán lesétáltam egy autó elé, annak ellenére hogy láttam. Egyszerűen elfelejtettem hogy nem szabad. Ami így utólag belegondolva nagyon ijesztő. Olyan mintha konkrétan ilyenkor nem lennék ott. Csak megy magától a testem autopilótán.


Vizsgaidőszak miatt kicsit kivagyok. Nem alszok sokat és idegeskedek. De nem vagyok benne biztos hogy ez a gond. Mert eddig hasonló, sőt stresszesebb időszakokban se tapasztaltam ilyet.


Volt már valakinek hasonló? Szerintetek ezzel indokolt elmenni orvoshoz vagy várjam meg míg elmúlik?

(Csak kicsit félek higy kinyírom magam.)

20/F


2019. jan. 2. 01:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Hat minel hamarabb orvos, mielott komolyabb bajod tortenik.


Addig is azt tudom tanacsolni neked, hogy probalj meg ezen a dolgon elgondolkodni, hogy mennyire fontos az élet. Most ez is viccesen hangzik meg komolytalannak. De lenyeg, hogy ereztesd magaddal, hogy 1 eleted van es nincs tobb lovesed ha elszurod egy ilyen marhasaggal. Ezt leginkabb ugy tudod elerni (hogy ugy nagyon bekakiltasd magad), hogy elkepzeled, hogy megcsinalsz egy ilyet. Es kepzeld el, hogy utana ha leesel magasrol vagy elutnek kocsival/kamionnal, orokre tolokocsiba kerulsz es soha nem fogsz gondtalan teljes eletet elni. Neadjisten ha a legrosszabb kovetkezik be, akkor a szeretteid es a korulotted levok mennyire sokaig szenvednenek miattad es a hulyeseged miatt. Lenyeg, hogy erzekeltesd magaddal hogy milyen sulyos kovetkezmenyei lehetnek az ilyen kirohanasaidnak. Parszor ezt megcsinalod, vissza fog terni a felelemerzeted. De fontos, hogy addig elmelkedj ezeken a rossz kovetkezmenyeken amig azt nem erzed, hogy lever a viz es "uristen ez felelmetes en nem akarok ilyet tenni".

2019. jan. 2. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ezeket tudom. Nem az a helyzet hogy ne tudnám mik a következmények, vagy öngyilkos akarnák lenni. Csak másodpercekre kihagyok ilyen tekintetben. Egyre gyakrabban.
2019. jan. 2. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!