Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miert felek az elettol? Mit...

Miert felek az elettol? Mit csinaljak?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy felek az elettol, a valtozastol a kockazattol vagy nem tudom.

Par eve kimentem dolgozni Skociaba, 2 masik tesom is ott van, kb 2 evig voltam ott, utana atmentem onnan megprobalni Angliaba (Bournemouth), 2 masik ismerosommel, ott par honapig voltam es jelenleg itthon tartozkodom okt ota. Legnagyobb gond az egyedullet volt ott, de talan a valtozas volt tul nagy elozo helyhez kepest (mivel az a semmi kozepen volt szinte) es emiatt megijedtem es hazajottem.

Itthon most lenne lehetoseg biztonsagi or tanfolyamra Pesten, amit munkaltato allna reszben, utana videken lennek telephelyen haverommal, 24-48ban, kb 200e-s fizuval, fizetett szabival es itthon is lennek. Viszont en nem tudom elkepzelni magamat benne, pedig sok bamba bizt. or van.

Igy ugy erzem most, hogy ismet dilemmaban vagyok.

Visszatudnek menni Skociaban, de onnan sztem okkal mentem el anno, es ha ujra visszamennek akkor talan hamar megunnam ottletet, es megbannam, mivel eleg unalmas a hely, csak rossz ido van szinte, melo konnyu, tarsasag is jo pedig.

Angliaban tudnam fejleszteni az angolom jonban, eltudnek jarni tanarhoz is, es idovel akar tanulni valamit, a varos is szep, ismerkedni is konnyebb akar, magyarok is vannak ott. Sokat szoktam ra gondolni, talan csak kitartobbnak kellett volna lennem, idot adni magamnak, de sajnos bennem van a felelem, egyedullet erzese ugye.

Ugy erzem belebolondulok lassan, hogy nem tudok dontest hozni.



2019. jan. 3. 06:35
 1/6 LeniDavisJr ***** válasza:
100%
Mindenki meg van áldva ezzel a külfdre menni dolgozni kényszeres gondolattal. Te magad mondtad, hogy nem volt jó külföldön. Itthon lenne munkád? Meg elégednél vele? Jól érzed magad itthon? Hát akkor meg?
2019. jan. 3. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Plusz hozzatennem meg, hogy semmi onbizalmam nincsen szinte, sosem volt. Rengetegszer semmihez nincsen kedvem. Mult heten is pl kb 3 napig csak az agyban punnyadtam, semmi etvagyam nem volt. Bar hozzatartozik, hogy teljesen ki voltam merulve testileg, lelkileg egyarant. Antidepresszanst is szoktam szedni pszichiater javaslatara, ami nem eros.
2019. jan. 3. 09:31
 3/6 LeniDavisJr ***** válasza:
0%

Mindenkinek van baja, problémája! Szedd össze magad, hagyd abba a picsogást és kezdj magaddal valamit. A többi meg majd úgyis jön magától.


A döntésképtelenség helyett még egy rossz döntés is jobb!


Egészségedre! 12.500 + áfa lesz!

2019. jan. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Voltál már külföldön, tudod milyen, nem vesztél el.Van gondolom nyelvtudásod.Testvéreid, ismerőseid vannak kint.Gondolom, ha bármi baj van, nincsenek avilágvégén, segítenének.Akkor mi a baj?Csak jobban meg kell szoknod.

Ha nekem lenne ilyen lehetőségem, hogy nem egyedül, idegenbe, biztos nyelvtudás nélkül kell kimennem, már rég nem lennék itt.

Ha nem tudod magad elképzelni biztonsági őrként, akkor nincs értelme megcsinálni.Mást esetleg nem tanulnál szívesebben?

2019. jan. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Masok szerint?
2019. jan. 5. 18:02
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, nehéz dolog ez. Én is Skóciában vagyok, már lassan 1 éve.Ugyanez a dilemma volt bennem, mint benned. Ha Skóciában voltam, haza akartam menni, én egyedül mentem ki, nehéz volt, egyedül éreztem magam, nehezen értettem az akcentusukat, voltak amik nem voltak szimpik a skótokban, stb. De szerettem volna pénzt gyűjteni. Aztán mikor hazamentem egy kis időre, akkor meg ott nem volt jó, így visszajöttem. :D néha viszont most is megfordul a fejemben, hogy hazamenjek.

Írod, hogy nincs semmi önbizalmad és valamiféle depressziós állapotban vagy. Ez mindig is így volt, vagy esetleg pont Skócia óta van ez az állapot? Ha utóbbi, akkor egyértelmű, mit kéne tenned, bár ez az első év nekem is nagyon nehéz volt, sok hullámvölggyel, most kezdek talán megszokni itt. De ha te 2 éve ott vagy, az azért már egy hosszabb idő...

Nem voltak jobb időszakok? Szeretted kint a munkát, amit csináltál? Munkatársakkal hogy jöttél ki?

Lehet, hogy érdemes lenne elmenni beszélgetni egy karriertanácsadóval, esetleg pszichológussal, aki segítene letisztázni magadban dolgokat!

2019. jan. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!