Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gáz megkérdezni a pszichológus...

Gáz megkérdezni a pszichológusomtól ilyen személyesebb kérdéseket?

Figyelt kérdés

Tavaly április óta járok hozzá hetente, szóval nem 1-2 napos ismeretségről van szó, szeretnék tőle megkérdezni pár dolgot, ami teljesen független a terápiától, de nem nagyon mertem eddig, max a pszichológiával mint szakmával kapcsolatban kérdezni, mert félek, hogy nem válaszolna, esetleg megsértődne.


Például megkérdezném, hogy ő gondolt-e valaha az öngyilkosságra? Vagy hogy zsidó-e? (mert 99% biztos vagyok, hogy az) satöbbi


Borderline vagyok, szóval nem hiszem, hogy meg merne sértődni a kérdéseimen, de attól függetlenül félek.


2019. jan. 4. 09:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%

szerintem gáz, mert semmi közöd hozzá.

nem a barátja vagy, hogy neked beszéljen személyes dolgokról, csak egy páciens, akivel foglalkozik az meg cserébe fizet neki.

2019. jan. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Miért fontos, hogy zsidó e?


Az öngyis kérdésre meg akkor is nemmel fog válaszolni, ha amúgy igen, főleg neked...

2019. jan. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%
Rosszul fogalmazol, ez egyszerűen nem tárgyszerű, nem odavaló, ráadásul nagyban személyeskedő, udvariatlan kérdés.
2019. jan. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
62%

Mi az, hogy nem merne megsértődni? Ahhoz bátorság kell veled szemben?


Egyébként igen, nagyon-nagyon gáz ilyeneket megkérdezni. Bárkitől, nemhogy az orvosodtól.

2019. jan. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
73%
A pszichológus bölcsész, a pszichiáter orvos...
2019. jan. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

#4

Basic knowledge, hogy az egész terápia arra épül, hogy neki mondhatok bármit és ő nem fog elhagyni, megsértődni, megsérteni (mint említettem, borderline vagyok). Szóval bár nem bátorság, de óriási szakmai hülyeség lenne a részéről, ha megsértődni valamin, valószínűleg meg is ölném magam akkor és ezt ő is nagyon jól tudja.


Egyébként nem volt szó semmilyen orvosról, pszichológusról beszélek. A psziciháteremtől (akihez kb 2 havonta egyszer kell járnom) nyilván eszembe sem jutna ilyet kérdezni, nem értem ezt honnan veszed.

2019. jan. 4. 14:08
 7/14 anonim ***** válasza:
35%
ezért megölnéd magad? hogy nem tetszik valakinek az, amit kérdezel tőle?
2019. jan. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
A legtöbb esetben nyilván nem, de, ha a pszichológusom haragudna meg rám vagy bármi hasonló, akkor szerintem igen.
2019. jan. 4. 20:08
 9/14 anonim ***** válasza:
31%
hát akkor ne kérdezz olyat, és ne hozd ilyen kellemetlen szituacioba, ha ezzel tisztában vagy. nem kell ezt kihasználni
2019. jan. 5. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Bármit lehet kérdezni, az ő döntése, hogy hogy reagál. Nem tilosak a személyes kérdések a terápiában. Nem kell előre feltételezni, és nem kell megkímélni a reagálás lehetőségétől. Megsértődni egészen biztosan nem fog, ez ellentétes a szakmával.
2021. márc. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!