Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nő nélkül halok meg csak mert...

Róbert dávid kérdése:

Nő nélkül halok meg csak mert skizofrén vagyok?!

Figyelt kérdés
14 éves korom óta kezelnek ezzel az elmebetegséggel,és minden nő akivel ismerkedek csak barátom akar lenni,nekem az meg édes kevés.Akikkel összejöhettem volna mind randa kövér nő volt,hozzáteszem én nem vagyok se kövér se csúnya.sorstársak se akarnak velem összejönni én vagyok a legnagyobb luzer a világon.És utálom az életemet,szedem a gyógyszert valamelyest használnak,de gondolom életem végéig szükségem lesz rá mert krónikus beteg vagyok.1 barátnőt tudhatok magam mögött,azis eltartott 2 hétig kb.Isten csapása vagyok,és bánom hogy megszülettem.Valami rosszat biztos elkövettem életembe és baszkod a sors. Csak az örök kudarc és a magány marad nekem,semmi más.Aki nem volt még ebben a betegségnek a bőrében nem tudhatja milyen,hogy nem él normális életet csak bevan zárkózva a szobába mint egy remete.Utálom a fiatal iskolás embereket mindegyiket,semmi külömbséget változatosságot nem találok bennük,mindegyik a barom telefonját nyomkodja arra nem adnak időt hogy hozzá szoljon az ember nem mintha nekem lennne hozzá bátorságom.szűz vagyok eddig csak leszoptak 2 szer, 28 /F

2019. jan. 5. 14:36
1 2
 11/18 alonelyman válasza:
0%
Talán nem kellene elmondanod a nőknek,hogy beteg vagy,nem tudnád eltitkolni?
2019. jan. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
100%

A skizofréniából nem lehet kigyógyulni, aki kigyógyult, az valójában nem skizofréniában szenvedett. Bár az igaz, hogy sok skizofrén betegnek sokat segített a spiritualitás, és persze pszichoterápiák, sorstársakkal való beszélgetések... Ezeket néhány skizofrén embertől hallottam, és a pszichiátria tanáromtól.


1. Szedd a gyógyszert továbbra is. Igen, egész életedben szedned kell, és ezzel a betegséggel kell leélned az életedet, de ez nem jelenti azt, hogy nem hozhatod ki az életedből a maximumot, és nem lehetsz boldog.

2. Érződik, hogy tele vagy haraggal, keserűséggel, csalódottsággal, dühös vagy a betegségre, az emberekre, azokra, akik nem érthetik, mivel kell megbirkóznod. Nyilván ebben sok szerepe van a betegséged miatt szerzett tapasztalatoknak. De amíg ilyen harag van benned, senki nem fog akarni közeledni hozzád... Szóval ezzel kéne kezdened valamit. Találni egy olyan közösséget, szakembert vagy akár valamilyen lelkigondozót, aki segít ebből kijönni. Vagy vannak pl olyan helyek, ahol úgy segítenek, hogy valamilyen kreatív tevékenységben tudják kifejezni a fájdalmukat az emberek - de ezekről már biztos te is hallottál.

3. Én nem mondanék ennyiből ítéletet, hogy pontosan mire is vágysz, egy megértő társra vagy csak valami csinibabára... ezt csak te tudhatod. De fontos, hogy megfogalmazd magadban, mi az, amit tényleg szeretnél.

4. Gondolj arra is, hogy mire vágyhat a nő, akire te vágysz. Valószínűleg egy olyan férfira, aki bár nem tökéletes, de tudja kezelni a betegségét, tisztában van magával, tud szeretni és szeretetet elfogadni, és biztonságban érezheti magát mellette. Ez nem lehetetlen egy skizofrénnek sem.

5. Ha sikerült találnod valakit, nem helyes, ha eltitkolod előle ezt a dolgot. Persze nem is kell már az elején ezzel lerohannod őt. De egy kapcsolat alapja a bizalom, és a bizalom nem fér össze a titkolózással, de főleg olyan dolognak a rejtegetésével, ami hozzád tartozik.


Hajrá!

2019. jan. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Légyszives egy őszinte választ nők,hogy van e gond a külsőmmel,nem rajoskodásból teszem ki vagy egyéb szándékból egyszerüen csak kiváncsi vagyok a véleményetekre. ha ronda vagyok írjátok rosszul esik de kibirom,ha egész helyes akkor azt. [link]

[link]

2019. jan. 24. 19:53
 14/18 anonim válasza:
0%
Szerintem semmi gond a külsőddel :) Ne ebben keresd a problémát.
2019. jan. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább nem írok semmit, mert nem akarlak megbántani.
2019. jan. 25. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Na azért annyira nincs szörnyű arcom,küldhetsz teis képed magadról nem akarlak megbántani
2019. jan. 25. 19:54
 17/18 A kérdező kommentje:
te lotyó
2019. jan. 25. 19:55
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, kezded már érteni hogy miért mondják itt páran hogy igazán azzal van probléma hogy egy primitív tuskó vagy?

Akkor sem foglak szándékosan megbántani ha lotyózol, ez is csak téged minősít, nem engem.


Viszont ilyen tiszteletlen, buta hozzáállással biztos hogy soha nem lesz senkid, arra egy nagyobb összeget mernék tenni.

2019. jan. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!