Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Most akkor ez evès zavar?

Most akkor ez evès zavar?

Figyelt kérdés

Kb 2 èvvel ezelôtt lefogytam 62 kgrôl 52 kgre kb 6-7 hônap alatt . Csak diètàzàssal sportolàs nèlkül, de volt olyan, hogy egy hètig nem tudtam tartani a diètàt ès visszajött szôval azt is le kellett adni. 52kgt tudtam tartani egèszen karàcsonyig amikor visszajött egèszen 60 kgig ezt nagyon utaltam . Sokat sirtam es megprobaltam ujra dietazni volt hogy lement de aztan az vissza is jôtt. Februàr vègèn nem birtam tovabb es meghànytattam magam . Ezutan ugy volt hogy eltelt egy het es akkor nem hanytam aztan jôtt egy het amikor volt hogz naponta tôbbszôr. Màrcius legvegen anyukam rajôtt ès megtiltotta. A hanyassal amugy nem tudtam fogyni. Es vegig gyûlöltem magamat. Volt hogy èjszakàkat sirtam vegig. Anyukam nagyon dühôs volt de azt mondta hogy nem küldd pszihològushoz mert vele ugy is mindent meg tudok beszelni


Azota nem hanytattam magam de meg mindig vannak olyan pillanatok amikor nagyon akarom , amikor rengeteg kajst eszek meg egz pillanat alatt . Azota sikerult leadnom 6 kgt de abbol most a karacsony alatt visszajôtt 2kg . Elkezdtem tornazni is.


Mit kène tennem ? Ez ètkezèsi zavar ? Vègülis abba hagztam a hanyast szoval nem vagyok bulimias... anyukammal azota nem beszèltem errôl. Esetleg csak en fujom fel tini lanyosan es ez mindenkivel igy van a hanyason kivûl ?

( önmagunkkal valò elègedetlensègre gondolok )


Bocsanat hogy ilyen hosszù lett, a vàlaszokat elôre is köszönöm privàtban megirom a korom ha az esetleg szàmît.



2019. jan. 6. 22:05
 1/4 anonim válasza:

A hányás már komoly,főleg hogy azt írtad,volt egy nap amikor többször is csináltad.De ha már nem csinálod,szerintem nem fontos pszichológushoz menni,csak ne kezd el megint.Az 52kg már kevés, ne arra törekedj,hogy minnél kevesebb legyen a súlyod. A 60-55kg az jó,de ez a magasságtól is függ.Az is lehet,hogy 62kg-al te jól nézel ki,csak te látod rosszul,amúgy szerintem az sem túl sok.Meg vannak akiknek alapból kicsit ducibb a testalkatuk,de attól még jól néznek ki.

Azt ajánlom,hogy sportolással próbálj fogyni,ha szeretnél +egészséges étkezés,ez sokat segíthet,sok más pozitív hatása is van.Olyan sportot válassz,amit szeretsz.

Remélem kicsit tudtam segíteni.Szurkolok neked,hogy a továbbiakban ne legyen baj.

18/L

2019. jan. 7. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem.pedig mielőbb menj el egy pszichiáterhez,mielőtt nagyobb baj lesz.Ahogy làtom,anyukád nem.nagyon foglalkozik a dologgal.
2019. jan. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


A fiatal lányok nagy többsége küzd kisebb-nagyobb önértékelési problémával, ki a teste, ki más miatt,ez mondhatni átlagos, de nem elhanyagolható probléma.

Pár alkalom a pszichológusnál sokat segíthet, én mindenképp ajánlom!

Esetleg anyukáddal felkereshetnétek egy dietetikust, ő segít abban, hogy mit és hogyan egyél, ahhoz, hogy egészséges maradj, de ne is hízz el.

A testmozgást meg bátran ajánlom, heti 2-3x egy óra igencsak jótékony hatású az ember közérzetére és magbabiztosságára is.

2019. jan. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szerintem nem csak bulimiad van hanem testkép zavarod is. A kérdésedböl úgy tűnik mintha a súlyod körül forogna az egész életed, ami viszont baj. Minenképp menj el szakemberhez, az ilyen dolgok nem múlnak el maguktól.
2019. jan. 14. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!