Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon félek iskolába járni....

Nagyon félek iskolába járni. Hogyan győzhetném le ezt a fóbiát?

Figyelt kérdés

Igazából, nem teljesen voltam benne biztos, hova is írjam ki ezt a kérdést. De szerintem ez a dolog már egy valódi fóbiává nőtte ki magát nálam, és szeretnék tőle megszabadulni.


Történetem röviden:

18 éves lány vagyok. Képtelen voltam bejárni nappali suliba (csúfoltak durván, ami miatt volt egy öngyilkossági kísérletem is, de ez már másik történet), jelenleg estire járok. Heti 2 nap. Heti 2 nap rémálom. Nem az osztályom vagy a tanáraim miatt, imádom őket, ilyen rövid idő alatt már nagyon jó barátai kapcsolataim lettek, szeretem a tanáraim is. Viszont mikor iskolába kell menni... az borzasztó. Akkor megyek suliba, mikor a nappalisok kijönnek. A sok diák velem szemben, és folyton beszólogatnak. "Ronda" "Elvágom a nyakad, ne nézzé'", "zacskót a fejére" (ezt kiabálták utánam egyszer, miután elmentem mellettük). Egyszer egy srác megfogta a karomat, és képet akart velem csinálni, miközben a haverjai ott röhögtek távolabb. Nagyon féltem. Sírhatnékom van, hogy soha nem fogok tudni lerakni egy normális érettségit, mert 2 napot is kénytelen vagyok bemenni (persze nem adom fel, bemegyek mindig, nagyon nagy erőfeszítések árán). Mindig mielőtt iskolába indulnék, lever a víz, nagyon durván, mire kiérek a buszmegállóhoz már szó szerint tiszta izzadság a felsőm (és egy flakon dezodor sem segít ezen), remegek, szorítom össze nagyon durván a fogaim, és folyton émelygek, mintha bármelyik pillanatban elájulhatnék.

Megvédeni nem tudom magam. Nem vagyok valami magas, és nagyon vékony is. Az, hogy valaki bekísérjen az iskoláig, és a kocsival bejárás sajnos nem megvalósítható nekem...

Járok orvoshoz. Már írt fel nyugtatót, hangulatjavítót de nem segítenek. Kérjek erősebbet? Vagy valami tipp, mivel nyugtassam magam suliba indulás előtt, legalább addig még megint orvoshoz nem kerülök? Jövőhéten megyek legközelebb. Addig muszáj valamit kitalálnom a félelmem ellen. Úgy érzem már nem bírom. Most is több nyugtatót szedtem be a kelletténél, mert úgy érzem nem segít.


2019. jan. 7. 12:37
 1/1 anonim ***** válasza:

[link]

En is hasonlo cipoben jartam 5-9. osztalyos koromban. Nekem az volt a szerencse hogy talaltam egy olyan baratnot aki mindezek ellenere kitartott mellettem, tartotta bennem a lelkem. Ezek a bantalmazasok 9. osztaly utan abbamaradtak mert az idetlen osztalytarsak nagyresze iskolat valtott, a tobbiek akik maradtak pedig egy ido utan eszrevettek hogy nem ernek el ezekkel semmit.

Csak hogy szemelyes peldat mondjak: amikor baratnommel ultem a bufenel cickanynak szolitottak, ezt kiabaltak de egy odapillanatas utan (hogy meggyozodjek arrol hogy nekem beszelnek) egyszeruen ignoraltam oket, nevetve beszelgetten tovabb baratnommel majd elmentunk onnan. Igenytelennek neveztek csupan azert mert nagyon nagyon gyorsan zsirosofott a hajam. Nem baratkoztak velem arra hivatkozva hogy en csunya es undorito vagyok es rontok a nepszerusegukon. Ezek miatt iszonyatosan romlottak a jegyeim es bantottak azok miatt is. Szuletesnapomra kaptam egx iphone 4et es en voltam az osztaly viccet hogy uristen a kis igenytelenkenek samponra es vizre nincs penze de azert az ajfon ott log a kezeben.

Az evek soran ezek egeszen egyszeruen abbamaradtak mert lattak hogy nem fogalkozom veluk. A felul linkelt videot ajanlom hogy nezd meg, jobban kifejti a temat, es hidf el tenyleg nem veled van baj(uk) :)

Termeszetesen ezek a bantslmazasok nem maradnak kovetkezmenyek nelkul, legalabbis ami engem illet. Mai napig szorongok ha vennem kell valamit a boltban, gyogyszertarban, nagyon anxious vagyok. Shogy telnek az evek egyre jobban vagyok, most vagyok 19 eves.

Kitartas, es hidd el nem veled van a baj. Idovel jobb lesz, ha mast nem azutan hogy kijartad a sulit es ugymond uj eletet kezdesz.

Valogasd meg alaposan a barataidat, pozitiv es tamogato emberekkel vedd korul magad, szeresd magad barmennyire is neheznek tunik ez ebben a helyzetben es fel a fejjel!:)

2019. jan. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!