Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichológia (mint tudomány?...

A pszichológia (mint tudomány? ), hogy segít a tanult tehetetlenségen?

Figyelt kérdés

A pszichológusokban akiknél jártam valamiért ez nem merült fel.

Gúzsba köti az egész életem.

Mi okozza,mitől alakul ki?

A szakma milyen megoldás kínál rá? Csak van valami.

Kimászott már belőle valaki?

A hozzáállásom,hogy minek dolgozzak meg a kudarcért.

Nincs is semmi az életemben,mert meg sem próbálom.

Ha sikerülne az is kudarc lenne, mert eddig miért nem tettem akkor meg. Csak jobban utálnám magam(így sem kicsi az önutálat).Hogy számolnék el az elvesztegetett évekkel, a sok élménnyel amiből kimaradtam.

Szóval már a sikertől is félek.

Mit lehet tenni ilyenkor a szakmabeliek nem segítenek?



2019. jan. 8. 16:28
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem találkoztál megfelelő szakemberrel. Ebben sajnos nem tudok segíteni. Én is körülbelül a negyedik pszichológusomnál és harmadik pszichiáteremnél találtam meg anno azt, ami közelebb vitt a gyógyuláshoz. Azóta én magam is pszichológiát hallgatok, végzős vagyok, de nem terapeuta, nem is tanulok hasonló technikákat nagyon. Egy párat ismerek. Inkább az elméleti alap, ami eddig meg van. Ugye pszichológia, mint tudomány elméletei. Kevesebbet foglalkoztunk a mentális betegségekkel. Idéntől foglalkozom klinikummal, de az is csak annyit mondd, hogy kognitív viselkedésterápia. Egy ilyenre próbálj elmenni valamilyen úton-módon.
2019. jan. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
8%
szakember kell menj pszichiáterhez. De szerintem neked semmi bajod nincs
2019. jan. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!