Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anya nem fogadja el, mit tegyek?

Anya nem fogadja el, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Évek óta súlyos depresszió gyötör, gyakran képtelen vagyok kikelni az ágyból. Anya mindig azt hangoztatja, hogy vele mindent megoszthatok, de amikor a mentális egészségemről beszélnék vele, akkor mindig az a válasza, hogy „ne hisztizz”, vagy „szedd már össze magad” Nagyon bánt, amiért nem fogadja el, hogy beteg vagyok. Tudom, hogy nehéz, mert a lánya vagyok, de amíg a valóságban szó szerint haldoklom, benne még mindig az egészségen kislánya létezik. Mit tegyek? 16/L

2019. jan. 20. 20:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Öndiagnózis? Vagy pszichiáter diagnosztizált?
2019. jan. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Pszichiáter. Egy időben antidepresszánst is szedtem
2019. jan. 20. 20:16
 3/10 anonim ***** válasza:
36%
16 évesen mitől vagy súlyos depressziós ráadásul évek óta? Nincs pénzed? Vagy nem jön a szetelem? Érdekes ez a mai világ én 16 évesen eljátszottam még a babámmal meg akármi mással. Olyan hogy depresszió nem is ismertem mi ez a szó. Elvoltam tesóimmal az udvaron meg stb. Szerintem anyud is ezért nem fogadja el mert gyerek vagy mi a fene baja lehet egy gyereknek mikor ő minden tőle telhetőt megtesz. Jah és igen szerintem is könnyebb hisztizni mint tenni a dolog ellen. Végülis egyszerűbb az ágyban feküdni és sajnálni önmagad.
2019. jan. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Jogosan háborodhatsz fel, hiszen alig írtam valamit a betegségemmel kapcsolatban. Sajnálom, hogy te még kamaszként is a babáiddal játszottál. Nem tudom melyikünknek rosszabb a sorsa :)
2019. jan. 20. 20:22
 5/10 anonim ***** válasza:
14%

#3, a depresszió egy súlyos mentális betegség, nem tinihiszti és szomorúság, mert nem kapta meg x legújabb iphonet

[link]


Kérdező, jársz még pszichiáterhez?

2019. jan. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%

3. válaszadónak üzenem, vannak gyerekeknek is mentális bajaik. Sok örökletes mentális betegség létezik, amit sok esetben csak gyógyszerrel tudnak kezelni, ez nagyon régi probléma, attól hogy te nem tudsz valamiről, nem azt jelenti nem létező dolog. Örülj neki, hogy te egészséges lehetél gyerekként, kamaszként, de vannak akik már gyerekként szvnak és gyógyszert kell szedniük. Régen nekem volt egy csoporttársam, egy 14 éves fiú akit évek óta gyógyszereztek nyugtatókkal, mert dühkitörései voltak. És ismertem olyat is aki begyógyszerezte magát a suliban, mert olyan háttérrel rendelkezett, amit jobb ha meg sem tudsz és volt olan is aki vagdosta magát és ez lassan már 20 éve.


Posztolónak meg nem tudom igazán mit lehetne tennie, mert valószínűleg anyukád azért nem akar nagyon ezzel foglalkozni, mert egy pszichológus ára nagyon magas. Bár gyerekeknek lehet an ingyenes mentálhigiéniás segítség is, ezt viszont megkéne nézni, akár te is utánna tudsz járni, vagy a Kék Vonalon keresztül rá tudsz kérdezni, nem biztos, hogy már szükséged van anyudra ehhez.

2019. jan. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Sajnos másfél éve voltam utoljára a pszichiáteremnél.

Próbálok valahogy kilábalni ebből az egészből, de egyedül rettentő nehéz. Ezért van szükségem anyukám támogatására, amit nagyon nehezen kapok meg jelenleg.

2019. jan. 20. 20:39
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

járj ismét pszichiáterhez

sajnálom, hogy az nem támogat, akire a legnagyobb szükséged lenne

esetleg belevonhatnád ebbe a problémába a dokit is, hogy szerinte mit kéne tenned, hogy elfogadja anyud az állapotod

2019. jan. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szülői segítség ÉS baráti segítség nélkül egyedül nagyon nem fog menni! Szerintem menj vissza a dokidhoz, vagy egy másik dokihoz, de a lényeg az, hogy beszélj róla valakinek, aki megérti és tud segíteni. Mi innen elég nehezen tudunk.
2019. jan. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 superlikomak ***** válasza:

A depresszió a serdülőkor egyik velejárója. Van, akinél súlyosabb és van, akinél nem is jelentkezik. Míg régebben a nőknek 16 éves korában jött meg ELŐSZÖR a menstruációjuk, ez ma már megtörténhet 9-11 éves korban is legelőször.A "mai fiatalok" hamarabbi testi érettsége miatt az agyuk egy felnőttbe zárt gyerekként érzi magát, tehát, míg a tested már kifejlődött, az agyad még mindig gyerek, olyan hormonokkal bombázza meg a tested a saját agyad, amikkel csak évekkel később kéne találkoznia. Hát már hogy a francba ne lenne a depresszió egy létező dolog fiatalok körében???

Anyukád is néhány kérdezőhöz hasonlóan látja a dolgot. "Neked nincs okod szomorúnak lenned, mert én a te korodban még játszikáltam és tátitátiztam". Ez sajnos egy generációs szakadék. A tested 5-6 évvel idősebb, mint az agyad. Ez úgy asszociálódik benned, hogy te magad is annyi idős vagy, mint a tested, de a valóságban nem. Az, ami most depressziót vált ki benned, később már nem fog. Viszont a te depressziód oka hormonális. El fog múlni és nagyon sajnálom, mert együtt érzek veled. De tényleg el fog múlni.

2019. jan. 23. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!