Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Úgy érzem nem találom a...

QQriQ19 kérdése:

Úgy érzem nem találom a helyemet a világban, nem köt le semmi és nem is igen van ami érdekel. Mit tegyek az életemmel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

33 éves férfi vagyok, problémám a következők lennének:

Úgy érzem nincs helyem a világban, nincs semmi ami igazán érdekel. Rengeteget dolgozom, emiatt a szabadidőm nagyon kevés. Rengeteg ismerősöm van,de igazi barátaim nincsenek (vagy csak egy pár). Párkapcsolatom nincs, és már nagyon rég nem is volt :(.Sokat gondolok arra hogy mi lenne ha nem lennék, sokszor gondolkozom a halálon, hogy hiányoznék e valakinek ha nem lennék, és az eredmény mindig ugyanarra a kb. 5 emberből álló csapatra jön ki. Közösségbe nem szívesen megyek, nem szeretem az emberek társaságát. Pszichológusnál nem voltam, igazándiból félek elmenni. Nem tudom hogy lesz így tovább, nem tudom mit tegyek.

Segítsetek légyszíves, ha már valamelyiktek volt ilyen helyzetben!


2015. febr. 1. 15:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy idősek vagyunk :) Figyi,engem se köt le jelenleg semmi,nem érdekel,és nem motivál.Nem bírom már én se az embereket,én se járok társaságba.Ez egy ilyen periódus,ezen nem is filozofálok,azon meg főleg nem hogy kioltsam az életemet,mert hülyeség,azért nem vagyunk már 14évesek :) valamit találni kell ami leköt,amiben örömödet leled,nincs mese.
2015. febr. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is veled egy idős vagyok, nő. Nézd, nehéz, főleg ha az időd nagy részét munkád foglalja le. :/ Viszont a szabadidődet, meg kéne próbálnod úgy eltölteni, hogy jól is érezd magad! Mi az amit szerettél, van e olyan dolog, amit szívesen csinálnál? Volt régen hobbid? Sport? Milyen céljaid, vágyaid voltak? Lemondtál e róluk? Azért érzel így mert tök üres az életed, ha nincs motiváció, egy kis öröm, töltet az életben akkor lemerülsz, mint egy elem. Keress valami célt! Nagyon fontos! Ha egészséges vagy akkor meg kell becsülnöd!
2015. febr. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hobbim igazán nem volt régen sem, voltak dolgok amik lefoglaltak, de mára már ezek sem érdekelnek, vagy már nem elérhetőek.

Célom volt, van olyan amit elértem belőle, és van olyan ami valószínűleg soha nem valósul meg.

Magányosnak érzem magam.

Mindig is egy boldog életet szerettem volna....

2015. febr. 1. 21:35
 4/6 anonim ***** válasza:

Én 36 éves nő vagyok.

Engem se köt le semmi,és én sem találom a helyem.Bejártam az egész országot,laktam-dolgoztam sok helyen,de sehol nem éreztem jól magam.Itt sem,a szülővárosomban.A barátnőim elköltöztek,férjhez mentek,nincs itt senkim,csak anyukám.Munkám sem volt,most találtam,jövőhéten kezdek,de valahogy ez se tud már feldobni.Nincs kedvem semmihez,belefáradtam a küzdelembe.

2015. febr. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Mintha csak én írtam volna.....

Dettóra ugyanígy vagyok én is :(

2015. febr. 3. 00:43
 6/6 anonim válasza:
Nos, 22 éves vagyok, és ugyanígy vagyok én is. Teljes üresség az életem. Jelenleg nem dolgozom, elvesztettem a munkám a járvány miatt, hébe-hóba megyek éjszakázni egy hotelt kell őrizni ami totál üres. Kilátásban sincsen semmi. Munkaviszonyom ezen hónap 22-én megszűnik. Fogalmam sincs azután hova megyek dolgozni. Egyetlen szakmám van, azt is ki nem állhatom és a jelenleg kialakult helyzet miatt nehezebb benne elhelyezkedni. Semmiféle hosszútávú tervem nincsen. Nem tudom mit szeretnék, mit akarok az élettől. Semmi nem motivál, semmi nem érdekel. Az ilyen életnek mint az enyém semmi értelme nincsen. Ha lenne rá alkalmam azonnal véget vetnék neki.
2020. jún. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!