Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az öngyilkosság bűn?

Az öngyilkosság bűn?

Figyelt kérdés
Szerintetek az öngyilkosság bűn?Nem vallási szempontból.

2019. jan. 28. 16:49
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Nincs mit, de ezt miért kérdezted?
2019. jan. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Pár embert megkérdeztem személyesen és mind azt mondtak H bűn...De közben nagyon megertem azokat , akik az öngyilkosságot választják kiutkent...

Csak érdekel több ember véleménye:)

2019. jan. 28. 21:41
 13/20 anonim ***** válasza:
De te is ilyet tervezel? Remélem nem
2019. jan. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Hát egy parszor megfordult a fejemben, amikor nehéz volt....de tudom ha megtenném egy pár ember élete ugyanúgy tönkre menne. próbálok erre gondolni meg ha néha fáj is.nem lehetek ennyire önző:)
2019. jan. 28. 21:47
 15/20 anonim ***** válasza:
Na, akkor legalább neked van ami visszatart:)
2019. jan. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
37%

Ha Isten létezne, nem lenne ennyi fájdalom és szenvedés ezen a Földön. A rosszaknak a mennyek jutnak a jóknak meg a pokol. Nem mondom, hogy nem hittem benne egykor, de szerintem az az Isten már rég hátat fordított az embereknek.


A kérdésedre kérdező, szerintem nem bűn. Van az az élethelyzet, amikor mindenkinek ez a legjobb. Nem bátorítalak rá, hogy tedd meg, ha van más kiút akkor próbálj meg mindent!

2019. jan. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
78%

Nem ez az "Isten akarata blablabla" és nem is "mert ez is gyilkosság blablabla". Ilyen szempontból nem bűn, csak egy egyszerű önrendelkezés érvényesítés.

Bűn valakire rátolni egy megmásíthatatlan esemény felelősségét, bűn gyász generálni a szeretteink körében, bűn a tökélyre vitt érzelmi zsarolás útján megvalósított dramatikus figyelemfelhívás. Mivel nincs visszaút belőle.


Ha valaki végstádiumú gyógyíthatatlan beteg és nem kíváncsi a vállára pakolt szenvedéssel teli hónapokra és megteszi, azért nem tudok rá haragudni. Ha valaki csak figyelmet akar, másokra akarja tolni a felelősséget, visszafordíthatatlan dráma-játszmát csinál, azt jól pofánbasnám odaát...

2019. jan. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
81%
17-es azt mondod ha én végre tényleg megszabadulhatok ettől az unalmas magányos szar élettől, akkor az bűn? Bűn hogy nem akarok tovább élni szeretet nélkül? Okés, felőlem lehet bűn.. Akkor nemsokára elég nagy bűnt fogok elkövetni. Hidd el 18 évesen is lehet elég az életből. Nem kicsit
2019. jan. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
37%

Az a baj, kedves 18as, hogy a magány és a szarnak tartott élet egy függőségeken alapuló relatív fogalom.


Ha a saját önértékelésed és mibenléted kulcsát magadnál tartod és nem adod külső személyek vagy körülmények kezébe, akkor szellemileg lehetsz autonóm.


A legtöbb ilyen "magányos vagyok" és "szar az életem" dolog mögött sokkal inkább rejlenek irreális elvárások és igények, nem eléggé autonóm személyiség, mint valós indokok.

Ha egészséges vagy, ha nincsenek mentális zavaraid, akkor gyakorlatilag a teremtés és az önmenedzselés lehetősége adott. Fel kell tudni ismerni, akár sok-sok rossz döntés és útkeresés után is, hogy mi az utad, mit szeretnél, minek van realitása stb. Arra gondolj, hogy minden múlandó. Én is, te is, ez a számítógép is amin írok most. De a hangulatok, az érzelmek, a társadalmi helyzet stb minden.

És én csak akkor tartom bűnnek ha ezt akarod tenni, hogyha ezzel másokat akarsz presszionálni, visszavágni, dramatizálni, figyelmet magadra vonni. Annál is inkább ostobaság, mert a magadra vont figyelmet már nem is fogod tapasztalni. Tehát ha a méhecske kitérne a felé suhintó kéz elől, akkor jobban járna, mintha durr-belecsíp és beszakad a fúlánk és elpusztul.


Sajnos a legtöbb öngyilkos a saját szellemi függései miatt akar az lenni. Mert oda pozicionálja magát, arra kalibrálja a "jól-létét", hogy mások mit gondolnak róla, hogy mások mit mondanak róla, hogy mások hogy viselkednek vele, hogy másoktól milyen visszacsatolásokat kap. De pl a karrierista is hasonló, csak ő a sikerélmények általi visszacsatolásokkal van függőségi viszonyban.

Az ember társas lény, és kell is a pozitív visszajelzés, de teljes egészében nem adhatjuk át a kulcsot külső dolgok és személyek kezébe.


Üdv 17es válaszoló

2019. jan. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
1 családtagom van, és az öngyilkossággal nem akarok visszavágni meg ilyesmi, egyszerűen csak magányos vagyok, egyedül egy lányra vágyok aki tényleg szeret, de ez nem úgy tűnik mint ha összejönne és nem is fog, igy viszont nem érdekel az élet, kicsit sem. Feleslegesen nem várok, az elvárásaim a mai ribikhez túl nagyok ezért a lányok 90%a szinte kapásból kilőve, utána jön a depresszió stb.. A családtagom egyébként beteg, ha túléli majd a műtétet talán még sajna nekem is élnem kell pár évet, de nem tudom meddig fogom ezt még bírni.. Egyébként igazad van
2019. febr. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!