Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbiám van?

Szociális fóbiám van?

Figyelt kérdés

Kiskoromban kezdődött (kb. 4évesen), nem mertem enni, csak akkor, ha egy üres szobába hozták be nekem az ennivalót. Szégyelltem azt, ha eszek. Pontosan nem tudom megmondani, hogy miért. Azóta sem múlt el, ha egy társaságban vagyok nem tudok természetesen viselkedni.

Annyira szorongok ha a családdal, vagy barátokkal egy asztalnál kell ennem, vagy ha randizni hívnak, hogy jéghideg lesz a kezem és izzadok nagyon.

Próbálom minden erőmmel álcázni, de egy kínszenvedés mások előtt enni, szörnyen kellemetlen érzés.

Volt olyan, hogy valakinél voltam és arra hivatkozva, hogy nem vagyok éhes 2-3 napig nem ettem, akkor sem, ha az illető erőltette, vagy kihoztam a sodrából azzal, hogy nem eszek.

Egyszerűen nem tudok enni másoknál, máshol és inkább a rosszullétig éheztetem magam. Egy pohár vizet se merek kérni, csak ha már kiszáradtam teljesen.

Nem tudom mi tévő legyek, voltam már pszichiáternél, pszichológusnál is, de akkor sincs változás.



2018. dec. 7. 19:14
 1/4 A kérdező kommentje:

Otthon, egyedül viszont imádok enni. Nem vagyok anorexiás, imádok mindenféle ételt és sokat is eszek.

Wc-re is csak akkor merek elmenni másoknál, ha már nagyon-nagyon muszáj.

( munkahelyen egyáltalán nem okoznak gondot ezek a dolgok, ott valamiért nem szorongok ennyire.)

21/L

2018. dec. 7. 19:25
 2/4 anonim ***** válasza:
Olyan pszichológust keress, aki jártas ebben, régebben olvastam ilyenekről, nem tudom ezt minek hívják, de igen, a szociális fóbiához van köze.
2018. dec. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Drazicc ***** válasza:
Akkor gondolom mcdonaldsban burger kingben még életedben nem ettél.
2018. dec. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is így voltam vagy még vagyok is az evéssel társaságban. Régebben rosszabb volt a dolog jobban zavart. Mostanra valamit javult a helyzet. Már annyira nem kellemetlen. Próbálgasd mondjuk a legjobb barátnőddel egy mcdonalds-ban. Kettesben szerintem kevésbé zavaró mint nagyobb társaságban. Sok sikert! :)

Mi zavar leginkább ha mások előtt kell enni?


29/f

2018. dec. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!