Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sokan miért tartják gyávaságna...

Sokan miért tartják gyávaságnak az öngyilkosságot?

Figyelt kérdés
Mindenkitől ezt hallom,hogy de gyáva vagy,hogy ilyeneken gondolkodsz. Meg hogy nem vagy elég erős le élni egy életet,és inkább megfutamodsz gyáván. Tényleg gyávaság az,ha valaki nem akar problémáival együtt élni?
2019. febr. 4. 10:47
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem ahhoz kell a világon a legnagyobb bátorság, hogy valaki öngyilkos legyen! Utálom az olyanokat, akik egyből azzal jönnek, hogy milyen önző, másokra nem gondol stb

Ha valakinek annyira nagyon rossz, hogy idáig jut, miért kéne azzal foglalkoznia, hogy másnak ezzel esetleg szomorúságot okoz? Szenvedjen csak tovább, nehogy másnak rosszabb legyen? Neki ebben mi lenne a jó? Nem erősnek kell lenni leélni egy kbszott szr életet! Miért kéne bárkinek leélnie?? Ha tudtám, hogy van reset gomb bizony én is megnyomnám, pedig elvileg az ég világon semmi okom nem lenne rá mások szerint, viszont a magam szemszögéből semmi értelmèt nem látom az egész életnek mióta vétettem egy olyan hibát, ami mindent megváltoztatott és sajnos nem lehet rajta változtatni

2019. febr. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
10%
Nagyon elítélem az öngyilkosságot, mert eldob magától egy életet. Más mindent megadna, csak hogy tovább élhessen, ő egyesek meg úgy dobják el maguktól a létet, mint egy zacskó szemetet...
2019. febr. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
30%
Se nem gyávaság, se nem bátorság. Betegség következménye. Nagyon súlyosan elborult tudat kell ahhoz hogy valaki saját magát ölje meg. Nem egy épeszű ember tudatos döntéséről van szó. Ezért nem is elfogadható, se nem elítélhető. Az ilyen embert kezelni kell, mert beteg.
2019. febr. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen probléma.. Én például tudom hogy sose lesz egy nekem való lány se aki szeretne, az életem ugy szar ahogy van, és ezzel én nagy gyávaságot dogok csinálni. Ha valaki például rokkant vagy ilyesmi, az nem gyávaság, egyszerűen nem megy nki de minden helyzetbe van hogy visszatart valaki van az az öröm stb :)
2019. febr. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem gyávaság. Vannak olyan helyzetek amiből már csak az öngyilkosság menthet meg.


Én mondjuk folyamatosan élek 4 éve alvászavarral fejfájással, fülzúgással, mellete fizikai munkát végzek, hogy fizessem a drága kezeléseimet, amit ki se tudok fizetni így se. Mondjuk nekem csak pénz kellene, mert nem bírom a munkát betegen. De nincs senkim aki segítsen, az lenne a legegyszerűbb, ha felakasztanám magam.


Nincs az öngyilkosságban semmi rossz. Kivéve azt, hogy ezzel fájdalmat okozol a szeretteidnek.


Úgy gondolom halál után, csak átmegyünk egy másik létezésbe, újjászületünk másik testben.

"Az idő az ember számára pusztulás, a kozmosz számára végtelen körforgás"

2019. febr. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!