Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Fantáziavilágba menekülés?...

Fantáziavilágba menekülés? Segítség?

Figyelt kérdés
Már jó pár éve fantáziavilágban élek,és nem tudok kiszakadni onnan. Eddig észre se vettem,de most már kezdem észrevenni,hogy nem a valóságban élek. Borzasztóan rossz gyerekkorom volt,a legtöbb dologra nem is emlékszem,de ez a fantázia/virtuális világ segít abban,hogy biztonságban érezzem magamat. Szó szerint beszélgetek nem létező emberekkel,akik a fantáziámban "élnek" és én magam hoztam létre őket. Ez valami betegség?
2019. febr. 9. 21:05
 1/3 anonim ***** válasza:
21%
Valószínűleg skizofrén vagy, de lehet, hogy disszociatív személyiségzavarban szenvedsz. Én csak szimplán olyan dolgokról álmodozom, amit tudom, hogy nem érhetek el, de mégis reális célként gondolok rájuk, szén koppanok.
2019. febr. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
82%

Ettől még nem lesz valaki skizofrén, vagy disszociatív személyiségzavaros. Szimplán csak van egy (feltételezem) halom gyerekkori traumád, amit nem tudsz kellőképp feldolgozni, ezért menekülsz el máshova a fejedben.

Egy jó szakember rengeteget segíthet.

2019. febr. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
60%

Nem fogalmaztál túl konkrétan azt illetően, hogy mit jelent nálad a "fantáziavilágban" való időzés. Ha komolynak ítéled a problémádat, akkor fordulj pszichológushoz, ha ennek anyagi akadályai vannak akkor tudsz állami pszichológust is igénybe venni, ennek a mikéntjéről a háziorvosodnál tudsz érdeklődni.


Létezik továbbá egy maladaptive daydreaming nevű állapot, erre keress rá a neten. Itthon nem túl ismert a jelenség, ezért viszonylag kevés magyar nyelvű anyagot találsz róla, angolul viszont van bőven, meg fórumok is ahol mdd-s emberek osztják meg az élményeiket/tapasztalataikat.

2019. febr. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!