Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire látszik kivűlről, ha...

Mennyire látszik kivűlről, ha valaki szorongásoldót szed?

Figyelt kérdés

#szorongás #stigma #külső szemmel
2019. febr. 17. 13:52
 1/9 anonim ***** válasza:
17%
Mint az alkoholistááknál,hogy piálnak.....
2019. febr. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Jó pár hónapja szedek napi egyszer 0,5 mg Xanaxot rajtam semmi se látszik. Semmilyen mellekhatasat (álmosság, faradekonysag, stb) nem érzek, csupán annyit hogy eltűnik a hatalmas gombóc a gyomromból, nem szorongok. Akinek nem mondtam el hogy szorongásoldót szedem az magátol sose jönne rá mert nincsen rajtam jele. De nyilván ez ember függő is, illetve hogy mennyi és milyen gyógyszert szedsz és annak mennyire nyilvánul meg a mellékhatásai.
2019. febr. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Inkább úgy kérdezném akkor, hogy mi látszik egy olyan személyen?
2019. febr. 17. 14:01
 4/9 A kérdező kommentje:
2. Köszönöm :)
2019. febr. 17. 14:02
 5/9 anonim ***** válasza:
76%
Általánosságban azt mondják hogy az ilyen szerek belassítják az embert. Aki nagyobb mennyiségben szedi azon feltűnhet hogy lomhább, nem fókuszál, nehezen koncentrál, nem igazán tud odafigyelni ha beszélsz hozzá akkor se. Mintha csak a teste lenne jelen, be lenne szívva. Esetlegesen agresszió, hirtelen dühkitörések is jelentkezhetnek. De ez tényleg inkább a gyógyszertől és a mennyiségtől függ.
2019. febr. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát ez érdekes, mert pont ezért ajánlották, mert nagyon szorongok mindennapi helyzetben is, és pont ezt mondta a pszichologusom, hogy “jobban jelen tudnék lenni, mert elmulassza a szorongást. “ De nagyon sok ellenérzésem van a gyógyszerrel kapcsolatban. Jobb lenne, ha anélkül megoldódna.
2019. febr. 17. 14:14
 7/9 anonim ***** válasza:
39%
Én már látom. Főleg az emberek szemén, hogy szed e nyugtatót, vagy nem.
2019. febr. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy olyan fél éve már én is azon a ponton voltam hogy szinte semmire se voltam képes a szorongás miatt. Szinte ellehetetlenítette az átlagos mindennapi életet is, a boltba alig bírtam kimenni ott is szorongtam végig. Háziorvos nekem Xanaxot írt fel, a szorongást elmulasztja és ahogy a korábbi válaszomban is említettem mellekhatását én nem érzékelem (legalábbis egyelőre), külső szemlélő nem tudná megmondani hogy szedek e bármit is. Azóta újra tudok társaságba járni, élni az életem. Szerintem egy próbát megér számodra is, aztán úgy is érezni fogod hogy neked az adott gyógyszer beválik e, ha nem az orvosod úgyis ír mást. Egy dolgot viszont nagyon jegyezz meg. Ezek a gyógyszerek igenis drogok, nagyon könnyen hozzászokik az ember és lejönni róluk nehéz. Nem megoldják a problémát csupán elfedik. Csupán ideiglenes megoldásnak jók amik a pszichiáterrel közösen dolgoztok azon hogy kiderítsétek és megoldjátok a probléma forrását. Kitartást és sok szerencsét kívánok neked!
2019. febr. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem szabad xanaxot hosszú távon szedni, mert hozzászoksz és csak növelni kell majd az adagot. A szorongás okát kell megkeresni, pszichoterápiával, vagy más alternatív gyógymóddal. Én sem tudtam szinte már az utcára sem menni. Találtam egy terapeutát, aki pár hónap alatt kihozott a bajból. Átmenetileg szedtem csak a xanaxot, amíg meg nem gyógyítottak a betegségből.
2019. febr. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!