Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezek pánikrohamok voltak?

Ezek pánikrohamok voltak?

Figyelt kérdés

1.Régebben öngyilkos akartam lenne és mogyorót ettem, amire allergiás vagyok, majd kórházba kerültem. Majd ugyanzet eljátszottam utána és mikor éreztem, hogy rosszul vagyok bepánikoltam kissé és kapkodtam a levegőt ezáltal az ujjaim begörcsöltek és teljesen lezsibbadtam emiatt. De ehhez hozzátartozik, hogy az ijedség ellenére részben szándékosan is kapkodtam a levegőt mivel ettől függetlenül szerettem volna meghalni. Mikor a mentősök lenyugtattak mondták, hogy ez pánikroham volt.

(Igen tudom, hogy hülye voltam és ez már nem szeretnék meghalni, hanem örülök, hogy élek.)


2.Nyár végen az iskolában filmet néztünk és egy kissé véres volt a film. Én nem tudtam, hogy nem bírom a vért, így néztem, majd éreztem, hogy rosszul vagyok, ezért kimentem megmosni az arcom majd mikor jöttem vissza elájultam. Pár percen belül már magamnál voltam, de utaná éreztem, hogy zsibbad a kezem és mondtam a többieknek, hogy lekell nyugodnom, mert úgy éreztem megint pánikolok.


3.Egy hónapja elég csúnyán összevesztem a barátnőmmel és a többi barátaim előtt nekiállt kiabálni nem valós dolgokat, amitől én alapból sírtam... aztán éreztem, hogy nem tudok lenyugodni pedig nagyon leakartam, de ő csak mondta tovább a dolgokat, aztán már csak arra lettem figyelmes, hogy zsibbad az arcom, a kezem, a lábam és, hogy elakarok futni onnan és azt éreztem minden szétesik körülöttem.


A kérdésem az lenne, hogy ezek pánikrohamok voltak-e?



2019. febr. 23. 20:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Valószínűleg igen, a pánikrohamra jellemző, hogy hirtelen kezdi el produkálni ezeket a tüneteket, percekkel/félórával később viszont nem marad belőlük semmi; tehát lecseng, mintha mi sem történt volna. Társulni szokott hozzá egy nagyon intenzív, elemi szintű félelem is, ez nem tudom, mennyire volt jelen nálad (teljesen más szint, mint a sima idegeskedés/szorongás).
2019. febr. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igen, ez pánikroham. Párom is pánikbeteg, őnála is zsibbadással indul, és volt már, hogy odáig fajult a dolog, hogy mentő vitte el. Nem szabad kapkodni ilyenkor a levegőt. Kilélegzed a benned lévő összes szén-dioxidot, ezért kezdesz el görcsölni. Zacskót kell a szádhoz szorítani, és abból levegőt venni. Nem szabad túl lassan, túl mélyen se venni a levegőt. Legyen melletted valaki, akinek a légzését figyelheted és lemásolhatod.
2019. febr. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!