Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Azt gyanítom, hogy a lányom...

Azt gyanítom, hogy a lányom hánytatja magát. Hogy beszéljek vele a dologról?

Figyelt kérdés

Fogalmam sincs mióta tarthat, de már egy ideje ez a sejtésem. Ha számon kérem, hogy hová tűnt a kaja, hova mászkál ki esténként, mindig kitalál valamit, de én se most jöttem le a falvédőről. Látszanak az arcán és a kezén a nyomok, és a szagot is érezni lehet rajta olyankor.

Sajnos "minden oka" meg van rá. Az apja nem él velünk, csak ritkán beszél vele, volt pár zűr vele gyerekkorában is, és volt egy viszonylag hosszú ideig tartó párkapcsolata, ami elég csúnyán végződött. A mi kapcsolatunk sem az igazi, és sajnos soha nem is volt, de mindenképp segíteni szeretnék neki valahogy. Félek, hogy ha rákérdeznék, vagy számonkérném akkor csak letagadná, menekülne, tiltakozna. Így nem igazán tudom, hogy mitévő legyek.

19 éves, még tanul, és itthon él. Semmiképp nem akarom olyannal fenyegetni, hogy ha nem megy el orvoshoz, akkor kirakom a házból (vagy bármi hasonló).


2019. febr. 24. 18:38
 1/3 A kérdező kommentje:

Idióta vagy?

Nem menő olyannal viccelődni, aki beteg.

2019. febr. 24. 18:46
 2/3 anonim ***** válasza:
89%
Csak kérdezz rá nála. Mond meg neki, hogy te tudod, hogy van neki ilyen problémája, és segíteni szeretnél neki. Szépen, és higgadtan kell a témát kezelned. Ezt, hogy "minden oka meg van rá" eszedbe se jusson előtte mondani! Az önbizalmát kell erősíteni, és orvoshoz vinni.
2019. febr. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez erősen függ attól, hogy pontosan miért is nincs semmiféle kapcsolatotok. Sokszor használtad a "számonkérni" kifejezést - na, erről tudnod kell, hogy ezzel bármelyik fiatalt hamar az ellenségeddé tudod tenni. Talán ez lehet a hiba.


Amint felettem írták, tényleg ne éreztesd, hogy erre megvan minden oka, csak annyit, hogy megérted őt. Továbbá ne érezze azt, hogy ez neked bosszúságot okoz. Fejezd ki, hogy szomorú vagy attól, ha ő esetleg beteg. Néha csak meg kell mutatnod a gyenge oldalad ahhoz, hogy létrejöjjön a kapocs.

2019. febr. 25. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!