Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik OCD-s, viszont lusta...

Létezik OCD-s, viszont lusta ember?

Figyelt kérdés
(Ha rossz kategóriába tettem ezt a kérdést, akkor bocsi.)

2019. márc. 2. 20:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Elvileg létezhet igen. Pl attól, hogy sokat mossa a kezét vagy megszállottan rendezget valamit, még am lehet lusta. A kettő nem függ össze.
2019. márc. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. :D
2019. márc. 2. 22:27
 3/5 anonim ***** válasza:
Jelen! Nekem semmi rendmánia, én pl nem tudok elkésni. Mindemhova úgy megyek, hogyha lehal a közlekedés fél órára, akkor pontos legyek... ezen túl rágom a számat, répdesem a körmöm, cseszegetem a tollaimat. De egész nap leheveredve kockulok ágyból, ha nincs suli.
2019. márc. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. :D
2019. márc. 25. 23:52
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, létezik. Amit sokan nem tudnak, hogy az OCD nem csak rendezgetésből (ez egyébként inkább OCPD), mosakodásból és csekkolgatásból állhat. Sokaknak olyan kényszergondolataik vannak megöljenek valakit, vagy valakivel szexuális kapcsolatot létesítsenek ami tiltott, esetleg vallásos kéynszergondolatok, olyan impulzusok csúnyát mondjanak stb... Igazából ezerféle változata lehet ezek csak a leggyakoribbak. Ezek miért állnának kapcsolatban a lustasággal? (azt viszont aki olvassa vegye figyelembe hogy az OCD-seket az ilyen gondolatok a nap legnagyobb részébe gyötrik, és nem csak havonta egy ilyennel találkoznak, szóval ha volt vlaha ilyen gondolatotok attól még nem vagytok OCD-k)
2019. márc. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!