Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van más is ilyen helyzetben?

Van más is ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Néha azon gondolkodom, valami mentális problémám van, talán depresszió vagy valami más. Ugyanis elég gyakran ingadozik a hangulatom, a gyakori alatt pedig olyasmit értek, hogy egy nap többször is vannak felváltva olyan időszakaim, amikor majd' kicsattanok az örömtől, meg olyanok, amikor az öngyilkosságot fontolgatom, meg van, amikor hót idegbeteg vagyok és legszívesebben arcon törölném az első utamba kerülőt.

Valamint emellett igaz még rám pár, elvileg a depressziósokra jellemző dolog, pl. hogy nagyon motiválatlan vagyok, még a legkisebb dolgokat is nehezemre esik megcsinálni, fáradékony vagyok, legszívesebben egész nap csak aludnék, elhanyagolom a személyes-és környezeti higiéniámat, stb.

Viszont nem akarok elmenni orvoshoz, mert amikor ilyeneken rágódok, egy hang úgymond azt mondja a fejemben, hogy nem vagyok depressziós, csak hisztizek, meg hogy nincs is amúgy okom depressziósnak lenni, ami végül is igaz, mármint nem történt semmi tragédia vagy ilyesmi a környezetemben. És azt, hogy nincs senki, akinek fontos lennék, csak magamnak köszönhető, nem pedig az esetleges mentális bajaimnak. Meg a másik, ami miatt szinte kizárt, hogy depressziós legyek, hogy tudok sírni. Szoktam is, méghozzá elég gyakran...És azt olvastam, a depressziósok nem tudnak sírni se, mert annyira "üresek" már belülről.

De nem hinném, hogy egy egészséges embernek szuicid gondolatai lennének és úgy viselkedne, mint ahogy én. De ugye mint írtam, nem "engedhetem meg" magamnak, hogy az legyek, mármint nem történt velem semmi, ami azt előidézné, tehát nincs jogom azzal takarózni..

Szerintetek mi bajom lehet? És ha esetleg egyszer mégis rászánnám magam és elmennék egy orvoshoz, komolyan venne, vagy ő is azt mondaná, hogy csak hisztizek?


2019. márc. 9. 23:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Ugyanez, mármint érzésekre és hangulatokra. Többször, több orvos mondta ki, hogy depresszió. A tied se kezdetlegesnek tűnik. Ha ki akarsz jönni belőle, valamit kezdj vele. Egész biztosan depi. És pont ez a lényege. Hogy nem veszed magad komolyan. (és ezen a divat depisek se segítenek)
2019. márc. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sokszor éreztem ezt én is, megértelek, tavaj is azt hittem hogy majd 2019 ben jobb lesz, év elején jó is volt aztán vissza estem, lehetőségem volt el menni vagy is utazni már is jobban éreztem magam, aztán haza jöttem és kezdődött előlről, most megint lehetőségem volt utazni amiért nagyon hálás is vagyok, mert sajnos nem sok embernek adatik meg,olyan helyen voltam amit életemben nem gondoltam volna hogy egyszer is el jutok oda, igaz hogy csak fél napot töltöttem az egyik helyen és a másikon is de nagyon jó volt, bár a képeken úgy látszik hogy hű de szuper stb...

De igazából nagy tömeg volt az egyik helyen és egymás után csak a boltok és drága dolgok de nekem akkor is tetszettek az ottani dolgok, haza felé az úton jöttem rá igazán mit is akarok? tovább nem várok mostmár, el kezdem végre azt amit már el kellet volna, élem az életem és azt csinálok amit én szeretnék nem azt amit mások szeretnének, tudom hogy mivel jár ez vagy ha nem akkor majd jobban rá jövök, de én szeretem és csak ez számít semmi más, mindennek van rossz és jó oldala is, próbálom az összes dolgot pozitívan nézni és semmin nem felidegesíteni magam.


Szerintem az ami nekem volt, nem tudtam mit akarok? Sok időm volt, unatkoztam stb..

Depressziós lettem stb..

Menj el nyugodtan orvoshoz ha azt érzed jónak, nem lesz semmi gond, próbálj ki minél több új dolgot az életben légy vidám,hajrá :-)

2019. márc. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ja és kezdj el végre élni :-)

Sokan félnek, azt hiszik nincs rá lehetőségük, vagy csak egyszerűen lusták, pedig ha az ember valamit a fejében vesz és tesz érte addig amíg el nem éri biztos vagyok benne hogy sikerülni fog, sok sikert, légy vidám :-)

2019. márc. 10. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A depressziónak nem szokott oka lenni, csak úgy jön,

ahogy a szorongásnak sincs tárgya.

Nem fogja az orvos azt mondani, hogy hisztizel,megnyugtatlak.

Depressziósak is tudnak sírni néha.

Menj el szakemberhez. Depresszióból nem lehet saját magunk által kigyógyulni, és súlyosbodhat is.

Depresszió minden tünetét leírtad: rossz hangulat, örömre való képesség elvesztése, napi tevékenység iránti érdeklődés elvesztése, önértékelés alacsony szintje. Fáradság, halállal kapcsolatos gondolatok

Van több is, de ennyi pont elég.

nekem ezek mellé még jött az alvászavar is.

Menj csak orvoshoz. Járok én is pszichológushoz, kezdek kimászni a gödörből, néha azért visszacsúszom, és a vakondot is alulról látom.

Feldolgozhatatlan dolgok is állhatnak a háttérben.

Nekem a gyász, amivel nem sikerül megküzdenem.

Szép napot!! :)

2019. márc. 10. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!