Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit gondoltok árról, mikor...

Mit gondoltok árról, mikor azt mondjàk, hogy a negatìv embereket kerülni kell, nem foglalkozni velük, mert règen is lehúznak?

Figyelt kérdés
Èn règen nagyon pozitìv, boldog ember voltam. Mikor hipp hopp a semmiből beteg lettem. Két ève küzdök lassan ezzel. Ez egy olyan betegsèg, ami kìvülről nem látszik ès az emberek nehezen értik meg. A tüneteim sokat enyhültek, màr szinte mindent tudok csinàlni, de lelkileg annyira összeroppantam ebben, hogy hiàba vagyok sokkal jobbam fizikailag, teljesen negatìv lettem, a règi magam ellentète. Sokszor bàntok meg màsokat a negatìvságom miatt. Nem akarok ilyen lenni. Most akkor az emberek forduljanak el tőlem? Sok "barátot" sőt családtagot "elveszìtettem" emiatt. Lassan úgy érzem a pàromat is el fogom, ha így folytatom. Èn sem akartam ezt, de nem tudom mostmàr uralni a lelki àllapotom. Most akkor az helyes, hogy mindenki hagyjon magamra, hogy ne mèrgezzem őket?
2019. márc. 13. 18:02
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsànat fèlregèpeltem. Règen helyett tèged
2019. márc. 13. 18:05
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha azért fordulnak el tőled, mert "bunkó" vagy velük, akkor valószínűleg nagyon megviselt a betegséged, és érdemes lenne terápiára menned. Aki amiatt elfordul tőled, mert nem vagy a toppon, azokért nem is kár... Persze ha családtag, akkor kulturált viszonyt fenntartja az ember, de jobb lesz, ha barátok után nézel, olyanok után, akik empatikusak, és akik szeretnek téged és támogatnak a bajban. Persze nagyon könnyű ezt mondani, megvalósítani nehéz és szerencse is kell hozzá. A betegséged kapcsán nem tudsz ismeretségeket kötni? Netes fórumokon akár, ahol erről van szó, vagy ilyesmi.
2019. márc. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a vàlaszokat! Igen, mert bunkó vagyok. Illetve vannak a lemorzsolódottak, akik nem is tudtàk, mi volt velem, èn sem kerestem őket, mert nem voltam olyan állapotban ès ők sem. Azt tudom, hogy egyikük közben elvàlt majd újra összejött a férjèvel ès azóta gyerekük született...szóval ő is gondolhatja, hogy nem kerestem, amìg baja volt....

Ismerkedtem hasonló emberekkel, de inkàbb csak neten. Az a baj, hogy nincs motivàcióm új baràtságokat kötni. Igaziból egyàltalàn nem motivàl semmi, annyira csalódtam az èletben. Szoktam hallgatni pozitìv meg motivàció szövegeket illetve sportolok itthon, dolgozók is, szóval próbàlok nem lejjebb süllyedni. Ezekben a motivàció szövegekben hallottam, hogy vegyük körül magunkat pozitìv emberekkel ès kerüljük a negatìvakat. Kicsit tudatlannak gondoltam ezt a kijelentèst. Magamra ismertem, igen negatìv vagyok valószìnűleg kìvülről. Csak kiakadtam, hogy a negatìv emberek lehet külső körülmèmyek miatt lettek azok ès azt tanàcsoljàk, hogy kerüljük őket vagyis kerüljenek minket. Nagyon köszönöm a vàlaszokat ès, hogy leírhattam ide névtelenül. Sokszor màr nincs kivel beszélnem, mert mindenki szerint csak negatìv vagyok, ès èrzem, hogy mindenkinek a terhére vagyok. Túl magy a teher rajtam ès egyedül nem bìrom el. Jó, hogy legalàbb ide leìrhatom.

2019. márc. 13. 18:34
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne higgy ezeknek! A világ legnagyobb ökörsége, hogy az a jó szemlélet, ami pozitív, csak az a jó ember, aki "pozitív". Az egy jó dolog, tulajdonság, persze, de hol a többi? A dolgok reálisan látása nem érték? Az empátia nem érték? Az nem érték, ha nem hagyjuk cserben a barátainkat a bajban? De. Sőt...
2019. márc. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkèt vàlaszt!!!!!
2019. márc. 13. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!