Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem akar megszűnni ez a...

Miért nem akar megszűnni ez a "fura, nyomó" érzés a mellkasomban?

Figyelt kérdés

6 napja kezdődött el kb ismerős érzés volt mert stressztől szoktam ilyen érezni de ez más volt.Ugy kezdődött hogy kocsmázni voltunk ismerőseimmel és hazaérve megtudtam hogy az egyik lány barátom lesmárolta a legjobb barátomat amint jót mosolyogtam és örültem is neki.De aztán ezzel a lánnyal álmodtam valamiért és reggel felébredtem és nem értettem az egész dolgot.Megvitattuk az estét hogy mit csináltak a többiekkel miután elmentünk.Aztán arra lettem figyelmes hogy elkezd gyorsan verni a szívem hallom a fülembe érzem a nyakamban és elkezdtek különféle dolgok az eszembe jutni és rossz érzéssel eltölteni.Például hogy most mi van ha 4 év után újra szerelmes lettem bele(kiegészítés:gyerekkori szerelmem volt kb 15 évesen talán azóta jócskán túlléptem rajta másoknál találtam meg a szerelmet vele meg barádtok maradtunk nem is voltunk együtt) és ezt most nem tudom elengedni és aztán pár napig csomószor eszembe jutott ez a lány hülye gondolatok mentek végig bennem vele kapcsolatban hogy csókolózok vele.... nem is értem.És aztán ebből jöttek ilyen gondolatok hogy a barátnőmet akivel majdnem most fél éve együtt vagyok nem szeretem vagy kiszerettem belőle vagy már nem akarok együtt lenni vele az lehet hogy a rózsaszín felhős szakasz elmúlt mert már nem halunk bele abba ha egy napig nem látjuk egymást de attól még ezek a gondolatok hülyeségek szerintem mert mikor itt volt nálunk pont tegnap annyira jól éreztem magam vele, vágytam rá hogy vele lehessek hogy megcsókolhassam.Szóval igen ezért kezdtek zavarni ezek a gondolatok mert én jól érzem magam vele és szeretjük egymást.Aztán ezután jött a bűntudat érzése ami nagyon fájó nekem mert ilyenek járnak a fejemben miközben boldog kapcsolatban vagyok.Ezek kavarogtak felváltva bennem mostanra viszont néha úgy érzem semmire sem gondolok csak ez a hülye mellkasi "fájdalom/érzés ,nyomás " nem tudok minek hívjam , ez maradt meg mintha a semmit stresszelnék.Nem értem mi történik ez velem máskor soha nem volt ilyen problémám és nagyon félek hogy a kapcsolatom rovására fog ez menni.Nagyon nem szeretném azt. 19F

Még egy kis kiegészítés rólam:19 éves fiú vagyok

Lelkileg érzékeny, magamra veszek dolgokat könnyedén, és könnyen stresszelek dolgokon akármin , hajlamos vagyok bebeszélni dolgokat belelátni dolgokba olyanokat ami nincsenek is ott ezzel problémát generálok saját magamnak.Nagyon ragaszkodó vagyok , szükségem van nagyon a szeretetre(amit meg is kapok, családomtól barátnőmtől).

A válaszokat előre is köszönöm. :D



2019. márc. 15. 16:42
 1/6 anonim válasza:

Miért olyan nehéz belegondolni, hogy lehetsz szerelmes...

Ebből, amit leírtál csak az látszik, hogy rajongsz a lányért, de félsz. Valamikor jó, ha túlgondoljuk a dolgokat, de te már nagyon eltúlzod.

Tedd fel magadnak a kérdés, hogy tetszik e. Mos el magadnak, hogy mit szeretsz benne és mit nem. Lehet, hogy ez egy régi rossz játék, de bevállalható.

Az a mellkasi nyomás pedig azt jelenti, hogy próbálod magadban elnyomni az érzéseidet. Ne tedd! Értem én, hogy félénk vagy, de ha volt bátorságod ide kiírni ezt és fogadod a negatív kritikát is, akkor nem lesz olyan nehéz felszínre hozni az éréseidet is.

Ne gondold túl a dolgokat, mert azzal mindent elronthatsz!

16L

2019. márc. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Irigylem a problémáidat. Komolyan
2019. márc. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Első

Nem esik nehezemre elképzelni hogy szerelmes vagyok mert eddig gond nélkül tudtam hogy az vagyok.És a barátnőmbe nem másba érte oda vagyok igen de ez az álmos dolog és amik jöttek belőle.... ahogy mondod félelmet keltett bennem és tényleg hangsúlyozom hogy szerelmes vagyok a barátnőmbe nem a másikba de gondolom te is így értetted vagy nem ?

2019. márc. 15. 17:10
 4/6 anonim válasza:

Első vagyok.

Igen úgy értettem. Hisz ne komplikáld túl egy másik lánnyal, mert akkor a barátnőddel mindent elronthatsz...

2019. márc. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi, próbálkozok volt már hasonló mármint jellegében hasonló érzésem nem témában és nem tudom hogy múlt el de valahogy megtörtént ... szóval igen reménykedek hamarosan elmúlik.Köszi tényleg
2019. márc. 15. 17:40
 6/6 anonim válasza:
Igazán nincs mit!
2019. márc. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!