Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a különbség a másnaposság,...

Nessy25 kérdése:

Mi a különbség a másnaposság, és az elvonási tünetek között?

Figyelt kérdés
Régebben sokat ittam, volt h két üveg bort egy este alatt, aztán másnap szörnyen voltam, hidegrázás, hányás, remegés, pánikrohamok, vérnyomás ingadozás, szörnyű volt, csak arra volt erőm h a wc-re kimenjek. Olvastam, hogy aki rendszeresen iszik annak elvonási tünetei vannak, de mi a különbség a kettő között? Mert volt h abszolút nem ittam hónapokig, utána berúgtam, és két három napig rosszul voltam utána, amikor pedig rendszeresen ittam, akkor is ugyanez volt, pár nap alatt helyrerázódtam, bár tény h akkor volt a legrosszabb mikor kezdtem kitisztulni, akkor jött az izzadás, remegés stb...

2019. márc. 16. 10:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%

Ivás után vagy közvetlenül rosszul az a másnaposság.

Ha rendszeresen iszol de utána napokig/hetekig nem akkor lesznek elvonási tüneteid.

Mennyit iszol? Milyen rendszeresen?

2019. márc. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
40%
Elvonási tünetek: verejtékezés, gyors szívverés, emelkedett vérnyomás, kéz remegés...
2019. márc. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

#2

Ehhez azért nagyon keményen kell már nyomni, a pszichológiai tünetek előbb jönnek pl másnap levertség, depresszió, szorongás stb.

2019. márc. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
40%
Kérdésből úgy értelmeztem, hogy a másnaposság és konkrét elvonási tünetek közti különbséget szeretné érteni a krérdező, ezért írtam ezt.
2019. márc. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Már nem iszok lassan egy éve, semmit.

Sajnos kb 3-4 évig szerintem biztos, hogy ittam rendszerese, hol többet hol kevesebbet. Ha nem is ittam magam le, azért esténként megvolt a 4-5 sör, ami pont arra volt elég, h jól érezzem magam, de másnap ne legyek ramatyul. De ez csak akkor volt ha otthon voltam. Ha társasággal munka után mentem, akkor azért feleseztem is, és ott borítékolható volt a másnaposság, de mint mondtam, hiába ittam 3 évig, kifejezetten nem volt elvonási tünet, vagyis napokig ágyban szenvedtem, de ugyanez volt akkor is ha huzamosabb ideig nem ittam, és utána újra berúgtam.

2019. márc. 16. 11:08
 6/13 anonim ***** válasza:
Én egész életemben sokat ittam.Jelenleg nem tudok annyit inni hogy másnapos legyek,vagyis ha iszok,nem döntök magamba össz-vissza mindent,nincsenek másnapos erős tüneteim.Max. fáradt vagyok,vagy szédülgetek.Viszont most 1 hónapja minden nap megittam 4 sört.Ezt kell befejeznem valahogy.Nincsenek tüneteim,nem remegek,stb.,de minden napos lett a sóvárgás az ital után.Tehát a másnaposság nálam valahol valamilyen kisebb rosszérzés,fáradtság,szédülés,elvonási tünet nálam a marha nagy késztetés hogy megigyak valamit.
2019. márc. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Sajnos nálam is ez volt. Lány létemre, én is folyton söröztem. Ha pedig másnapos voltam muszáj volt reggel meginnom 1-2 sört, hogy visszaálljak a normál állapotomra. De valóban az volt a legnehezebb talán, h mikor elmúltak a másnapos rosszul létek pár nap alatt, és kitisztultam teljesen, kezdtem előröl, mert 4 sör nem árthat. Ez így ment hosszú ideig. Emiatt kirúgtak kb 10 munkahelyről, tönkrement két párkapcsolatom is. Azóta szerencsére van egy párom aki úgymond kivakart a gödörből, valószínű ha ő nem kerül az életembe már lehet hajléktalan vagyok.
2019. márc. 16. 11:26
 8/13 Phoney ***** válasza:

Nem annak vannak (igazi, fizikai) elvonási tünetei, aki rendszeresen iszik, hanem annak, aki ki sem szokott rendesen józanodni. Az ilyen tünetek már a józanodással elkezdődnek, azaz a másnapossággal párhuzamosan történnek, így nem is könnyű elhatárolni őket, főleg nem olyan legyengült, borzalmas közérzetű embernél, amilyen egy fizikai alkoholfüggő.


Az igaz, hogy az igazán súlyos tünetek, pl. a delirium tremens csak 2-3 nap után jelennek meg, de az első 1-2 nap sem tünetmentes. Mindenesetre kb. 10 napon túl már nincsenek alkoholmegvonásos tünetek.


„A” másnaposság pedig eleve nem egy konkrét szindróma, hanem a berúgás mindenféle kellemetlen utóhatásainak gyűjtőneve, amik ráadásul nem is garantáltan múlnak el 1 nap alatt. Ezek mindenféle kombinációkban megjelenhetnek, nincsenek kötelező elemek a másnaposságban, hacsak nem a tompaság.

2019. márc. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Igaz, nekem azért volt néha pár nap kihagyás, amikor kiszenvedtem magamból a mérget, aztán kezdtem előről. Viszont már nap folyamatos ivás után is úgy éreztem teljesen kicsináltam a testemet, nem ettem nem ittam más folyadékot, csak alkoholt, plussz cigi. Én szerintem fél év alatt meghaltam volna, ha nem hagytam volna regenerálódási időt magamnak.
2019. márc. 16. 11:34
 10/13 Phoney ***** válasza:
Igen, kissé „kicsináltad a testedet”, ezért voltál rosszul. Ami párnapos piálás után jelentkezik, azt nevezhetjük halmozott másnaposságnak, de ha hosszabb idő után állsz le, akkor is lesz ilyen. Ha valakinek elvonási tünetei vannak, az egy plusz dolog ezen felül.
2019. márc. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!