Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a különbség a másnaposság,...

Nessy25 kérdése:

Mi a különbség a másnaposság, és az elvonási tünetek között?

Figyelt kérdés
Régebben sokat ittam, volt h két üveg bort egy este alatt, aztán másnap szörnyen voltam, hidegrázás, hányás, remegés, pánikrohamok, vérnyomás ingadozás, szörnyű volt, csak arra volt erőm h a wc-re kimenjek. Olvastam, hogy aki rendszeresen iszik annak elvonási tünetei vannak, de mi a különbség a kettő között? Mert volt h abszolút nem ittam hónapokig, utána berúgtam, és két három napig rosszul voltam utána, amikor pedig rendszeresen ittam, akkor is ugyanez volt, pár nap alatt helyrerázódtam, bár tény h akkor volt a legrosszabb mikor kezdtem kitisztulni, akkor jött az izzadás, remegés stb...

2019. márc. 16. 10:28
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha 1 éve nem iszol, akkor most elvonási tüneted nem lehet, bár lehet, hogy nem ezt kérdezed.

Én minden nap szoktam inni. Többnyire sört, néha bort. Ha többet iszom, mint szoktam, mondjuk 2x annyit, vagy keverem a töményet a nem töménnyel, utána másnapos vagyok. Az nálam hányingert, szédülést, szomorú hangulatot jelent. Az pár órával az alkoholfogyasztás után jelentkezik nálam.

Aztán a másik meg az, ha mondjuk kb. 36-48 órán át nem jutok alkoholhoz, akkor egész másféle tüneteim lesznek. Érdekes módon nincs olyan érzésem, hogy kívánom az alkoholt, vagy bárcsak ihatnék, inkább még szinte jó érzésem van lelkileg, hogy "nem kell innom", vagy nem tudom. Eleinte eszembe se jutott, hogy az alkohol-megvonás lehet az oka annak, hogy ilyenkor mindenkivel üvöltök, meg úgy remeg a kezemben a telefon, hogy nem tudom a betűket "eltalálni" az ujjammal, meg hőemelkedésem is van ilyenkor, stb. Aztán valahogy bevillant egyszer, hogy te jó ég, csak nem alkohol-elvonási tüneteim vannak?! És rákerestem a neten és paff, stimmelt minden...

2019. márc. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
igen, már egy éve nem iszok. Ezek nem mostanra értendőek, mámrint a tünetek, csak eszembe jutott.
2019. márc. 16. 19:56
 13/13 anonim ***** válasza:
7-es leírt mindent.
2019. márc. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!