Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi alapján döntik el, hogy...

Mi alapján döntik el, hogy felvesznek-e Tündérhegyre?

Figyelt kérdés

Kb 2 éve vagyok depressziós, többször is próbáltam már öngyilkos lenni, minden nap sírok, és miután már másodszorra kaptam nyilvánosan idegösszeroppanást, felkerestem egy pszichológust. Aki azt mondta, hogy túl depressziós vagyok ahhoz, hogy gyógyszerek nélkül bármit is kezdjen velem, és hogy 3 hónapot ajánl Tündérhegyen. Utánaolvasgattam, és én szívesen befeküdnék, kíváncsi vagyok, hogy ki tudnának-e rángatni ebből az állapotból.


A depresszió mellett még szorongással diagnosztizáltak, de félek, hogy mivel ezek ilyen "egyszerű" betegségek, nem vennének fel (úgy értem, hogy nem vagyok skizofrén, se borderline, se semmi szokatlanabb). Épphogy Budapesten lakom, ami azt jelenti, hogy 2 órára az intézménytől, szó szerint a város másik oldalán.



2019. márc. 18. 20:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Tündérhegy jó, csak nagyon messze van.

Van még a Thalassa ház is (bár engem onnan elutasítottak, mert csak pánilbeteg és OCD-s voltam) szóval ismerős érzés amiről írsz, ráadásul ez sincs közel.

Én végül a Sote nappali kórházában (3hét) kötöttem ki és aztán magán pszcihiáternél folytattam a gyógyulást.

Esetleg még a Nyírő ami állítólag nem rossz, legalábbis ha normális osztályra kerülsz a bent fekvős részen.

De sok a magán intézmény is.

2019. márc. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

Sima utazási fóbiásokat, szociális fóbiásokat is felvesznek. Depressziósokat akkor nem, ha éppen krízisben vannak. Skizofréneket nem igazán vesznek fel, csak ha amellett van még valami olyan bajuk amire jó lehet a terápia. Sokan gyógyszert sem kapnak ott, amúgy.

Bordeline ott a sztenderd diagnózis, akinek nehezen tudják meghatározni mi a baja, ezt is szokták adni. Zavart betegeket csak akkor vesznek fel, ha valamelyikük közeli ismerőse(tapasztalat).

2019. márc. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Hát tündérhegy.. szorongásom van, depresszióm, ocd-m, borderline-om és II. típusú bipoláris. Nem kellettem nekik. Relatív, hogy ki jó és ki nem..
2019. márc. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

Azt a személyes beszélgetéskor döntik el, hogy ki jó, ki nem.


Nem simán a diagnózist nézik, hanem a hozzáállást, meg a szombati napos megjelenéskori állapotot.


Szerintem kb. úgy gondolkoznak ilyen dolgokban, mint egy gép amibe beleraktak egy pár algoritmust és azt futtatják le, amikor dolgoznak.

2019. márc. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%
Kedves utolsó, meg se hallgattak. Diagnózisra mondták, hogy hagyjam őket
2019. márc. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

mi az a II fokozat a bipolárisnál?


pár éve még vettek fel ilyen kombinációjú embereket

2019. márc. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Amikor nem volt teljes mániás epizód, csak a depresszió van, meg hipománia(normál epizód minimum 7 napig tart vagy tovább, a hipománia max 4 nap)
2019. márc. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

pár éve még skizoaffektívet is felvettek aki pluszban bordeline dg-t is kapott


szerintem felszínesen nézik ki kerülhet be


nem olyan túl só szakemberek vannak ott

2019. aug. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!