Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkossági késztetésem van...

Öngyilkossági késztetésem van a tavasz miatt, más is így van ezzel? 23/L

Figyelt kérdés
most ahogy jön a tavasz egyre inkább olyan gondolatok jönnek rám, hogy felidézem a legrosszabb emlékeimet és azokat amikor megaláztak. akár a saját családtagjaim, szeretteim, akár idegenek. és utána öngyilkos gondolataim lesznek. mivel már van autóm ezért ha tudnék egy bizonyos receptet akkor nagyon egyszerű lenne megtenni, egyébként vagy érfelvágás vagy gyógyszer. ahogy jön a tavasz egyre inkább csábítanak az ilyen jellegű gondolatok és ez évről évre rosszabb...

2019. márc. 20. 07:26
1 2 3 4 5
 1/48 A kérdező kommentje:
2014ben felvágtam az ereimet de nem sikerült..
2019. márc. 20. 07:27
 2/48 anonim ***** válasza:
24%
És minden tavasszal felvágod az ereidet?
2019. márc. 20. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
75%
Pedig a tavasz olyan szép. Most indul be igazán az élet.. Ilyenkor nem jó ilyen negatív dolgokon gondolkozni. Próbálj találni minden nap valamit ~ amikor egy kicsit jól tudod érezni magad. Nekem ez néha egy egyszerű séta, vagy csak ha tehetem kiülök és nézem a felhőket. Nekem is elégé sokszor vannak szuicid gondolataim, de ha észreveszem őket igyekszem róluk leválasztódni - mert ezek egy elégé negatív ciklusban tartják a tudatomat egy idő után. Ez pedig nem jó! Jobb ezen nem gondolkodni! Talán úgysem tart már soká az egész.. Ki tudja? Addig is próbáljuk meg jól érezni magunkat, amennyire csak lehet..
2019. márc. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
55%
pszichiátriára kéne menned kezeltetni a depressziódat.
2019. márc. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
75%

Mi köze ennek a tavaszhoz, azt nem értem.

Na most elmondok neked valamit a legnagyobb jóindulattal. Itt rajtad senki nem fog tudni segíteni, mert nem vagyunk képzett szakemberek. Ha el szeretnéd panaszolni, tedd, de ne várj végső megoldást, mert az csak akkor lesz, ha hajlandó leszel kezeltetni magad.

Itt csak még több oltást fogsz kapni. Az emberek nem tudnak mit kezdeni ezzel. Ha pedig olyasvalaki ír, aki szintén ebben a helyzetben van, azzal sem mész semmire, egyébként meg igen, természetesen vannak más szuicid hajlamú emberek is, ehhez nem kell kérdést kiírni. A többieknek meg fogalmuk sincs, hogy mik azok a mondatok, amiket nem mondunk egy öngyilkosjelöltnek, vagy végképp nem érdekli őket. Menj pszichiáterhez, pszichológushoz. Ha voltál, és nem jött be, akkor másikhoz. Kérlek.

2019. márc. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
0%

Pedig pont a tavasz az, amikor minden pozitív, minden újjáéled.

Szüleid nem vittek még el kezeltetni téged? Mivel pszichés eset vagy.

Nem kell a rinya. Ha változni akarnál, és nem csak sajnáltatni magad, amivel úgyse érsz el semmit, akkor mindent megtennél, hogy boldog legyen az életed.

2019. márc. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
64%
5: Én értem, azért kérdeztem vissza, de még nem válaszolta meg.
2019. márc. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 A kérdező kommentje:
én sem értem hogy miért de tavasszal érzem ezt a legjobban.. de attól még így van. még mielőtt valaki azzal jön hogy sajnáltatni akarom magam, elmondom hogy a környezetem nem is tud szinte róla, a kísérletet is eltitkoltam (elég hiszékenyek, én meg elég ravasz vagyok)
2019. márc. 20. 08:05
 9/48 anonim ***** válasza:

Pszichoterápia kellene, a gyógyszeres kezelés csak elfedi a problémát, pszichoterápia feltárja-megoldja.

Persze jó terapeuta kell.

2019. márc. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
60%
Nekem meg mindig tavasszal múlik el.
2019. márc. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!