Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van még rajtam kívül, aki a...

Van még rajtam kívül, aki a "hogy vagy? " kérdés után lesz mindig a depressziója mélypontján?

Figyelt kérdés

Általában mindig érdeklődnek az emberek, miközben magasról le... mi van velem. Legalábbis maximum azért érdekli őket, mert ha rossz az életem, akkor ők ettől jobban érzik magukat, mert nekik hozzám képest jobb. Ha meg valami pozitívat mondanék, akkor egyből jönne az, hogy hogyan használhatnák ezt fel a saját előnyükre.


Mi értelme van úgy tenni, mintha érdekelne a másik ember, amikor valójában csak csámcsogunk a háta mögött a nyomorán?


Próbálom elterelni a gondolataimat, mert az önsajnálat nem visz előre, bármennyire is rossz az életem, de ezek a kérdések mindig beletolnak ebbe az irányba. Ez olyan, mint a Buddhizmusban a "Ne gondolj a fehér elefántra." mondat.


Akaratlanul is kiváltja a depressziómat, mert ilyenkor végiggondolom, hogy már megint mennyi hét, hónap eltelt az életemből és semmire sem jutottam.



2019. márc. 25. 11:37
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem nekem kifejezetten jól esik,ha valaki megkérdezi. A mai világban ez már sajnos ritka kérdés
2019. márc. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sok embernél ez tényleg csak egy szófordulat, de mint ilyen, nem is kell, hogy rosszul essen. Olyan, mintha kiakadnál rajta, hogy valaki azt mondja, hogy "szép időnk van ma".

És igen, sajnos van az a típus is, aki pl. tudja nagyon jól, hogy eléggé nincs rendben az életed, vagy a családodé, aztán csak csámcsogni akar... Hát őket le kell rázni valami rizsa szöveggel, aztán továbbállni, nem kell velük leállni cseverészni. Barom emberek sajnos mindig lesznek.

Viszont tényleg van egy harmadik kategória is, amikor a másikat tényleg érdekli, mi van veled.

Tudni kell megkülönböztetni ezeket.

Vannak szeretetteljes őszinte kapcsolataid? Ha igen, gondolj azokra. Ha nem, próbálj meg keresni ilyeneket. Nem mondom, hogy könnyű, de nem is lehetetlen.

2019. márc. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!