Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem vagyok boldog?...

Miért nem vagyok boldog? Mitől függ a boldogság?

Figyelt kérdés
Nem tudok boldog lenni ebben az életben. Megszülettem,és még soha életemben nem voltam boldog. Nem tudom,hogy mi az. Mit kell olyankor érezni? Nekem ez az élet nem okoz örömöt. Sőt egyre jobban kezdem azt érezni,hogy tök feleslegesen születtem meg. Vannak barátaim,mégis egyedül érzem magamat,és elveszettnek. Hogy talán jobb lenne véget vetni mindennek. Nem élvezem az életet. Bármit is csinálok,akkor se.
2019. márc. 25. 18:17
 1/3 anonim ***** válasza:
érdemes lenne pszichológust felkeresni
2019. márc. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Igazából én se tudom, igy csak tippelek.

Szerintem a boldogság talán összefügg az elégedettséggel.

Amikor saját magaddal vagy elégedett, a környezeteddel, bármivel. Amikor látod , érzed, hogy azon az adott területen elértél valamit vagy esetleg a saját maximumodat. Amikor kitűzöl valamilyen célt, amire vágysz és azt eléred. Amikor megbecsülést kapsz amunkahelyeden, családtól, barátoktól, esetleg nyersz egy versenyt...

Vagy találsz egy párt magadnak, aki szeret.


De ez egyén függő, én saját magamból indultam ki, és azt irtam le ami szerintem engem boldoggá tenne.

Lehet más a pénzt, vagy az egészséget irná, mert az a fontos neki.

Voszont ha semmi ilyen nincs akkor lehet hogy depressziós vagy és akkor komoly rendrakás kell a fejedbe, akár pszhiologussal, és még nagyobb erőfeszités hogy megtaláld a célodat. Egy biztos a boldogságot nem adják könnyen!

2019. márc. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok ezzel. Bár én nem így születtem. Tudom mi a boldogság. Talán így még fájdalmasabb, hogy tudom miben nem lehet részem. De nem tudom visszaszerezni sehogy. Az erőm is elfogyott és egy új élethelyzetben nem találom a boldogsághoz vezető utat. Szörnyű, hogy hány ehhez hasonló kiírás van és hány ember aki így érzi magát. És még hányan akik nem írják le.
2019. márc. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!