Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van még esélyem az életben...

Van még esélyem az életben vagy hagyjam már most inkább?

Figyelt kérdés

20-30 közötti lány vagyok szociális fóbiánál már több , mondták már hogy elkerülő személyiségzavarral.

Interneten nem szeretek ismerkedni , élőben meg nem tudok

0 barátom van , szüleimnek is már csak egy csalódás vagyok

gyógyszerek / pszichiáter nem használt

van értelme folytatni vagy már most szabadítsam meg magam az elkövetkezendő megaláztatásoktól?

talán a pokol 7. körében jobban lennének hozzám hasonló emberek


2010. júl. 4. 02:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Menj el egy jó klinikai szakpszichológushoz (lehetőleg magánhoz, ha van rá keret)!

Ne add fel semmiképpen!!!

2010. júl. 4. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Keress pszichológust, ne pszichiátert!
2010. júl. 4. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szia! Én is ilyen lány vagyok, még az életkor is stimmel! Én ugyan nem voltam pszichológusnál,de sokat olvastam erről, pl Döme László Személyiségzavarok c.könyvét, és az elkerülő személyiségzavar leírása eléggé illik rám! Én nem akarok ezzel orvoshoz menni, mert nem hiszem hogy tudna segíteni, amit tudok tenni az annyi h megpróbálom elfogadni ezt és élhetőbbé tenni az életem ahogy lehet.

Azt írtad hogy nem szívesen ismerkedsz neten,de ha esetleg mégis lenne kedved hozzá,és nem veszed rossz néven, én örülnék neki.

2010. júl. 4. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én is hasonló cipőben járok mint ti.

Ha gondoljátok tarthatnánk a kapcsolatot!

A netes ismerkedéstől pedig nem szabad elzárkózni!

Nekem így sikerült párkapcsolatra szert tenni.

Ha gondoljátok ismerkedhetünk.

27F.

2010. júl. 4. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
El kell menni pszichomókushoz, lehetőleg olyanhoz, aki kognitív terápiát alkalmaz. A gyógyszerek hatása itt eléggé korlátozott, mert a gondolkodást kell megváltoztatni, illetve a társas érintkezésben bizonyos gyakorlottságra és magabiztosságra kell szert tenni, amit inkább pszichoterápiával lehet megvalósítani.
2010. júl. 4. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Valóban, pszichológust keress, ne pszichiátert!

És tudod, ha úgymond megszabadítod magad a jövendő eseményektől, azzal nem oldottál meg semmit. Sőt, már megbocsáss, de egy roppant felelőtlen döntést hoztál, mert ha nem is hiszed el, sokaknak azzal fájdalmat okoznál, nem is kicsit.

Egyébként oké, hogy nem akarsz ismerkedni, de ha gondolod, szívesen msneznék veled, és amiben tudok segítek.

F/27

2010. júl. 4. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

pszichológusnál is voltam már de az abból áll hogy nézzük egymást 1 órán keresztül aztán ennyi

egyébként azt a kognitív terápiát hogyan kell elképzelni ? mert hallottam már róla de nem tudom hogy pontosan mi

2010. júl. 4. 11:53
 8/13 anonim ***** válasza:
egy jó pszichológust találni olyan mint egy jó házastársat. Nem biztos, hogy elsőre sikerül. Nem az számít, hogy ki az elismert, híres agyturkász, hanem az, hogy kivel vagy képes jól együttműködni.
2010. júl. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
2010. júl. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Én is hasonló problémákkal küzdök és kezdem feladni, mert terhére nem akarok senkinek lenni,de szívesen beszélgetnék hasonló emberekkel. 28/f
2010. júl. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!