Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha a pszichiáter ráír egy...

Ha a pszichiáter ráír egy diagnózist az ambulánslapra akkor màr biztos benne hogy az adott betegséggel küzdesz?

Figyelt kérdés
Nekem az van elsőként a papíromon, hogy bipoláris zavar, jelenleg kevert tünetekkel. Erre szedek hangulatkiegyenlítőt, antidepresszánst és antipszichotikumot. A neten utána olvastam ennek a betegségnek, és azt találtam, hogy ebből nem lehet kigyógyulni, és fontos, hogy nem szabad abbahagyni a gyógyszer szedését. Az orvos viszont nem mondott olyat, hogy egész életemben gyógyszert kell szednem. Akkor lehet, hogy még ő sem biztos abban, hogy megtalálta a problémát?
2019. márc. 27. 23:12
 1/5 anonim ***** válasza:
58%
A pszichiáter olyan vonalon mozog, hogy amit te mondasz, abból indul ki. ( A pszichiáter nem pszichológus.) Ha valamiről hazudsz neki, akkor már más lesz a diagnózis szerintem. De azért a pszichiáter lelki problémákkal nem foglalkozik, csak a gyógyszerekkel.
2019. márc. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%

#1 gondolom te se voltál még pszichiáternél.

Nagyot tévedsz.

Sok betegségnek lelki probléma áll a hátterében, így igyekszik azt is kideríteni. A kezelés pedig nem mindig gyógyszeres.

2019. márc. 28. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
60%

A pszichiater mindig gyogyszerrel kezel. Ha kell, ha nem.

Kerdezo, a doki tenyleg a te elmondasodbol allitja fel a diagnozist. Szoval ha nem jol mondod el vagy nem a valosagot, akkor a diagnozis is teves lesz.

A gyogyszert sokan tenyleg egy eleten at kell (vagy kene) szedniuk, de ezzel a fokik nem riogatnak. Max ha rakerdezel, azt mondjak h par ev. Szemelyfuggo.

A diagnozissal amugy azert kell vigyazni, mert engem pl diagnosztizaltak valamivel amivel en nem ertettem egyet. Szerintem totalisan hulyeseg volt. De tenyleg. Igy aztan a gyogyszert se szedtem. Kb 5 ev mulva mikor egy masik doki diagnosztizalt ugyanazzal megint, akkor jottem ra h tenyleg. De addigra csomo baromsagot csinaltam a betegsegem miatt...ugyhogy jobb bizni a dokiban. Ha barmi miatt nem bizol benne, menj el egy masikhoz akiben meg tudsz bizni. Foleg bipolarissal is hallod, tudsz magadnak artani, ha tenyleg az vagy de nincs betegsegtudatod vagy valami. Vigyazz magadra es jobbulast.

2019. márc. 28. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
56%

#3 pszichoterápiáról hallottál már?

(Meg amúgy betegjogokról. Ha te azt mondod, hogy a gyógyszeres kezelést elutasítod, akkor kész, nem szedsz gyógyszert, és a doki - ha jó szakember - keres más gyógymódot. Pl. pszichoterápiát alkalmaz.)

2019. márc. 28. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
79%
A pszichiáer is csak egy orvos, aki gyógyszert ír elô, amelyrôl csak keveset tud, olyan betegségre, amelyrôl még kevesebbet tud, olyan páciensnek, akirôl jóformán semmit sem tud.
2019. márc. 28. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!